Saldırgan baykuşa 'ömür boyu' hapis

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Saldırgan baykuşa 'ömür boyu' hapis

Hollanda'nın Purmerend kentinde yaklaşık 50 kişiye saldırarak yaralanmalarına neden olan baykuşun tek başına özel bir barınakta tutulmasına karar verildi

Hollanda'nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki Purmerend kentinde martta çok sayıda kişiye saldırarak bölgede paniğe yol açan puhu kuşu, özel bir barınakta sürekli "hapis" tutulacak. Purmerend Belediyesi, yaklaşık 7 aydır bir nevi hapis tutulan kuşun, serbest kaldığında yeniden insanlara saldırabileceği gerekçesiyle doğaya salınmaması kararı alındığını duyurdu. Belediye yönetimi kuşun tek başına özel bir barınakta tutulmasına ilişkin devletten izin talebinde bulunulduğunu da açıkladı. Kentte 50'den fazla kişiye saldırarak yaralanmalarına yol açan, korunan hayvanlar kategorisinde yer alan puhu kuşu, mart ayında Kuzey Hollanda eyaletinin verdiği özel izinle uzman bir avcı tarafından iki haftalık uğraş sonucu yakalanmıştı.

ŞAPKASIZ ÇIKAN OLMADI!

Kent sakinleri, özellikle akşamları puhu kuşundan korunmak için uzun süre şapka takarak ya da şemsiyeyle dolaşmak zorunda kalmıştı. Avrupa puhu kuşunun ağırlığı üç kiloya, kanat açıklığı da 1 metre 80 santimetreye ulaşabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırgan baykuşa 'ömür boyu' hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN