Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te 7 ayrı terör saldırısı

Giriş Tarihi: 14.11.2015 02:11 Güncelleme Tarihi: 14.11.2015 03:22
Paris'te 7 ayrı terör saldırısı

'nın başkenti 'te 7 ayrı yerde terör saldırısı gerçekleştirildi. Fransız Polis Paris’te, Bataclan konser salonunda yaklaşık 100 kişi, diğer saldırılarda da en az 40 kişi öldürüldüğünü açıkladı.

'te 7 ayrı yerde terör saldırısı gerçekleştirildi. İlk patlama yerel saatle 21:15 te ile arasında yapılan hazırlık ının oynandığı Stade de France yakınlarında oldu. Bu ilk saldırıdan sonra Stade de France civarında iki patlama daha oldu.

Paris'in 10 ve 11. Bölgelerine ise lar gerçekleştirildi. Rue de Charonne, Rue de La Bichat, Rue de La Fontaine au Roi, Rue du Faubourg-du-Temple'da yayalara ates açıldı.

KONSER SALONUNDAKİ 100 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bataclan konser salonundaki rehine krizi sonucu 100 kişi hayatını kaybetti. Bataclan konser salonundaki 3 saldırgan öldürüldü. Ülkede yaşanan rehine krizi sona erdi. Sağlık ekipleri yaralılara müdahalede bulunuyor.
FRANSA'DA OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Fransa tüm sınır kapılarını kapattı ve tüm Fransa'da olağan üstü hal ilan edildi. Fransa tüm sınır kapılarını kapattı ve tüm Fransa'da olağanüstü hal ilan edildi.

HOLLANDE TÜRKİYE ZİYARETİNİ İPTAL ETTİ

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande G20 için yapacağı Türkiye ziyaretini iptal etti Fransa Cumhurbaşkanı Hollande en az 100 kişinin öldürüldüğü belirtilen konser salonuna gidiyor.

Ülkede yaşanan rehine krizini sona erdi. Zorunlu haller haricinde vatandaşların sokağa çıkmaması istendi.

STADYUMDA PATLAMANIN ETKİSİ

SOSYAL MEDYAYA KISITLAMA

Fransa'da ulusal güvenlik açısından sosyal medyaya kısıtlama getirildiği belirtiliyor.

SOKAĞA ÇIKMAYIN UYARISI

Fransız polisi saldırıların ardından güvenlik önlemlerine ilişkin uyarılarda bulundu. Polis tüm Fransa halkına gerekli olmadıkça sokağa çıkmayın uyarısında bulundu. Tüm okullar ve üniversitelerin de yarın kapatıldığı duyuruldu. Ayrıca 5 metro hattı da kapatıldı.

HOLLANDE: EŞSİZ BİR SALDIRI

CUMHURBAŞKANI'DA ORADAYDI

Silah sesleri ve patlamaların ardından maçı izleyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, özel ekiplerce stattan uzaklaştırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paris'te 7 ayrı terör saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN