: " ve 'yı uyardık"

Dışişleri Bakanı İbrahim el-, Fransa, , ve bazı ülkelerin terör saldırılarının hedefi olacağı bilgisini önceden aldıklarını belirtti. Caferi, bu durumun söz konusu ülkelere de bildirildiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 15.11.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 15.11.2015 20:47
Caferi: ABD ve Avrupa'yı uyardık
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, sözlerine yer verilen , "Irak istihbarat kaynakları, Fransa, , ve bazı ülkelerin DAEŞ'in saldırısına uğrayacağı bilgisini aldı ve bu durum söz konusu ülkelere tebliğ edildi" dedi.

"DAEŞ üyeleri Irak'a bir yıl önce 82 ülkeden geldi ve şu an bu sayı 100'ün üzerine çıktı" diyen Caferi, olayın uluslararası boyutunun istenilen ciddiyette olmadığını savunarak, "Nerede hizmet, insani yardımlar? Sığınmacı ile mültecilere bakım nerede?" sözlerine yer verdi.

Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi, terörün tüm dünya için tehdit oluşturduğunu ve onunla mücadelede hiçbir tereddüde yer olmadığını belirterek, "Suriye'deki DAEŞ'i bitirme meselesi sadece Suriye'nin meselesi olmamalı. Bu tüm dünya ülkelerini ilgilendiriyor. Mısır, Lübnan, Irak ve Fransa'da olanlar terörün dünya tehdidi olduğunun en büyük kanıtıdır" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caferi: "ABD ve Avrupa'yı uyardık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN