"Irkçı uygulamalar 'e militan kazandırır"

Giriş Tarihi: 15.11.2015 17:03 Güncelleme Tarihi: 15.11.2015 20:50
Irkçı uygulamalar DAEŞ'e militan kazandırır

Baş Müftülüğü (Dar'ul İfta) 'da karşıtı ırkçı uygulamaların terör örgütü 'in gücünü artırdığını bildirdi

Baş Müftülüğe bağlı Şaz ve Tekfirci Fetvaları İzleme Birimi tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, "'daki lara yönelik ırkçı uygulamalar, 'in, aşırı sağcı ve Müslümanların Avrupa'da olmasını istemeyen kesimlerin tacizine maruz kalan kişiler arasından daha fazla kişiyi militan olarak kazanma imkanı ve gücü veriyor" denildi.

Avrupa'daki Müslümanların ciddi sorunlara maruz kaldıkları, Müslümanlara Fransa ve İspanya'da Paris katliamının intikamını güden kişiler tarafından yapılan saldırılar olduğu yönünde bilgi alındığı belirtildi.

Yabancılara, özellikle de Müslümanlara karşı yapılan saldırıların birçok kişiyi Avrupa toplumundan intikam almak için terörist örgütlere katılmaya ittiği kaydedildi.

Şaz ve Tekfirci Fetvaları İzleme Birimi, Avrupa ülkelerini, ülkelerinin güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri almaya, tekfirci ve aşırılıkçı gruplara karşı yaptırım uygulamaya çağırarak, Fransa nüfusunun yüzde 10'undan fazlasını oluşturan Müslümanların söz konusu terörist eylemlerde bir suçunun bulunmadığı vurgulandı.

Paris'i cuma akşamı kana bulayan art arda gerçekleşen saldırılarda en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 99'u ağır 352 kişi de yaralanmıştı. Altı farklı noktada gerçekleşen saldırılar sonucu 7 terörist ölmüş, saldırıları DAEŞ terör örgütü üstlenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Irkçı uygulamalar DAEŞ'e militan kazandırır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN