Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CIA'den Paris'teki terör saldırıları hakkında uyarı

Giriş Tarihi: 16.11.2015 19:47 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 21:24
CIA'den Paris'teki terör saldırıları hakkında uyarı

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı John Brennan, Paris'te 129 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıların bir defaya mahsus olmadığını belirterek, "DAEŞ'in hazırladığı tek operasyonun bu olmadığını düşünüyorum" dedi.

CIA Başkanı Brennan, Washington'daki Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi'nde yaptığı konuşmada, Paris saldırılarına değindi.

Brennan, stratejik uyarılar aldıkları için saldırıların "sürpriz olmadığını" söyledi. DAEŞ'in özellikle Avrupa'da bu tür planlar üzerinde çalıştığını bildiklerini ifade eden Brennan, "Bu saldırıların itina ile dikkatlice aylar boyunca tasarlandığını, DAEŞ'in hazırladığı tek operasyonun bu olmadığını düşünüyorum. Örgüt, Suriye ve Irak sınırları içindeki şiddetle kendini sınırlamayacaktır" ifadesini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD'İN ELİNDEKİ SİLAHLAR

"Saldırının bir defaya mahsus bir şey olmadığını değerlendiriyoruz" diyen Brennan, DAEŞ'in dış gündemi bulunduğu ve bu tür saldırıları sürdüreceğininin açık olduğunu kaydetti.

PARİS'TE TERÖRE KARŞI DEV YÜRÜYÜŞ

Brennan, özellikle Edward Snowden olayından sonra son yıllarda yetkilendirilmemiş bazı ifşaatların ardından bu tür terör örgütlerinin yakalanması konusunda küresel istihbaratın bir derece "eli kolu bağlı" kaldığını savundu.

CIA Başkanı, "Bunun bilhassa Avrupa için bir uyarı olmasını umuyorum" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA'den Paris'teki terör saldırıları hakkında uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN