Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande açıklama yaptı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Paris'teki terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 16.11.2015 17:45 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 21:27
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande açıklama yaptı
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris'teki saldırıların Suriye'de planlandığını, bazı Fransızların yardımıyla Belçika'dan yönlendirildiğini söyledi. Fransa'nın Suriye'deki operasyonlarını yoğunlaştıracağını bildiren Hollande, "Fransa'daki o halin parlamentodan olağanüstü hali 3 ay uzatılmasını talip edeceğiz" dedi.

BM TOPLANTIYA ÇAĞIRILDI

Hollande ayrıca, terörizme karşı bir karar tasarısı benimsenmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni toplantıya çağırdıklarını açıkladı.

OLAĞANÜSTÜ HAL UZATILMALI

Senatör ve Millvetvekillerine seslenen Hollande şunları söyledi:

"Mülteci akınıa uğrayan ülkelere destek olmalıyız. Sınır konrolü gerekmektedir. Biz de cihatçıları takip edelim ve onları sorguya çekebilelim. Bu talepleri bir kez daha yineleyeceğiz. Bu tür topraklarımızda yapılan savaş eylemlerine karşı koymamız lazım.

Bu suçlara karşı acımasız olmamız gerekiyor. Bunu söylemek belki acı ama Fransızları başka Fransızlar vurup öldürdü. Son aylarda bir çok terör eylemi gerçekleştirildi.

Bu örgütün ne olduğunu anlamış bulunmaktayız. Cuma gecesi korkunç bir ölü bilançosu ortaya çıktığı zaman Bakanlar Kurulu'nu toplayıp, sınırlarda özel bir kontrol istedim. 13 Kasım savaş ilanıyla düşman bir aşamayı da aşmış oldu. İnsan hakları, vatandaşlık hakkı ihlal edildi. Biz bir kere daha vatandaşın güvenliğini muhafaza etmeliyiz.Parlamentodan olağanüstü hali 3 ay uzatılmasını talip edeceğiz. Her türlü hukuki imkandan faydalanmak istiyoruz. Bunu acilen yapmamız gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande açıklama yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN