Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güney Kıbrıs'ta Türk plakalı araçlara

Güney Kıbrıs'ta aşırı sağcı Rumlar, sınır kapılarında Türk plakalı araçlara saldırdı.

Giriş Tarihi: 16.11.2015 20:04 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 21:28
Güney Kıbrıs'ta Türk plakalı araçlara saldırı
'nde aşırı sağcı olarak bilinen () üyeleri, 'nin kuruluş yıl dönümü kınamak amacı ile sınır kapılarında eylemler gerçekleştirdiler.

TÜRK PLAKALI ARAÇLARA

Yüzlerce ELAM üyesi fanatik gurup, sınır kapılarında Türk plakalı araçlara taş ve sopalarla zarar verdiler. Saldırılardan Türk plakalı araçlardaki vatandaşlarından yaralananlar oldu. Kısa bir süre sınır kapılarındaki geçişler durduruldu.

KKTC CUMHURI "RUM YÖNETİMİ SUÇLULARI YAKALAYARAK YARGILAMALIDIR"

Rum Kesimindeki aşırı sağcı ELAM üyelerinin sınır kapılarında yapmış olduğu saldırıların ardından KKTC Yazılı bir açıklama yaparak, Rum Yönetimi'nden suçluları derhal yakalayarak yargı önüne çıkarmasını istedi.Akıncı, Lefkoşa'da sınır kapılarına yakın bölgelerde bugün ELAM üyelerinin Kıbrıslı Türklere yönelik saldırısının müzakere sürecine hiçbir katkısı olmadığını vurguladı ve Rum Yönetimi'nden suçluları derhal yakalayarak yargı önüne çıkarmasını istedi.

DÜNYAYI YÖNETEN G20 ÜLKELERİ

RUM YÖNETİMİ BAŞKANI SALDIRIYI KINADI

Rum Yönetimi Başkanı , olaylar nedeniyle hem Twitter hesabından, hem de yazılı olarak açıklama yaptı. Anastasiadis açıklamasında, bu tür saldırıların, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için gösterilen çabalara olumsuz etki yaptığını belirterek kınadı ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Anastasiadis, "bazı münferit kişilerce veya azınlık gruplarca yapılan, sahte vatanseverlik nidalarıyla adanın bölünmesini hedefleyen" bu gibi eylemlere devletin müsamaha göstermeyeceğini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Kıbrıs'ta Türk plakalı araçlara saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN