Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ı fişliyor

Başbakanı, Paris'teki saldırının ardından ülkede ikamet eden tüm ı takip altında tuttuklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 17.11.2015 02:05 Güncelleme Tarihi: 17.11.2015 02:06
Slovakya Müslümanları fişliyor
Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırılarının ardından Estonya, Letonya ve 'dan güvenlik ve göç politikalarına ilişkin açıklamalar yapıldı.

Estonya Başbakanlığının açıklamasında Başbakan Taavi Roivas'ın sözlerine yer verildi. Roivas, "Estonyalıların rahat uyuması için güvenlik güçlerimiz sürekli tetikte olmak zorunda" ifadesini kullandı.

TÜRK YOLCUYA ÇİRKİN SALDIRI

Paris'teki terör saldırılarının ardından Estonyalıların değerlerinin ve özgürlüklerinin arkasında durmasının önemini vurgulayarak halkın korkuya yenik düşmemesi çağrısında bulundu.

IRKÇILAR MİDİLLİ'DE BİLDİRİ DAĞITIYOR


Rovias, "Mevcut gelişmeler ışığında, bizim için doğrudan tehdit seviyesi artmadı. Halkımız korkmamalı. Fransa ve Avrupa'daki gelişmeler hakkında ortaklarımızla bilgi içerisindeyiz ve dikkatle takip ediyoruz. Biz Avrupa, yardım ve dayanışma göstermeye hazırız" ifadesini kullandı.

FRANSA'DA TÜRK VATANDAŞ VURULDU

Estonya güvenlik güçlerinin Paris'teki terör saldırılarının ardından gerekli önlemleri aldığını belirten Roivas, "Terörizmin her eylemi hepimize yapılan bir saldırı olarak görülmelidir. Fransa ile dayanışmamız, terörün asla kazanamayacağının göstergesidir" diye konuştu.

"SLOVAKYA'DA MÜSLÜMANLAR TAKİP ALTINDA"

Slovakya Başbakanı Robert Fico, Slovak haber kanalı TA 3'e yaptığı değerlendirmede "Slovakya Cumhuriyeti topraklarında ikamet eden tüm ı takip altında tutuyoruz. Bunların çoğunluğu burada yasal olarak yaşıyor" dedi.

Slovakya Vakfı, bu sözlere tepki olarak yaptığı açıklamada, Fico'nun insanları dini nedeniyle "tehdit" olarak gördüğünü vurgulayarak "Robert Fico alenen Slovakya'nın demokratik ve özgür bir ülke olduğu efsanesini yıktı" ifadesini kullandı.

LETONYA DAHA FAZLA SIĞINMACI KABULÜNE MESAFELİ

Letonya Cumhurbaşkanı Raimonds Vejonis, Paris'teki terör saldırılarının ardından ilave sığınmacı kabulünün mümkün olamayabileceğini belirtti.

Vejonis, Baltık Haber Ajansına (BNS) yaptığı açıklamada, Letonya'nın daha önceden planlanan sayıda sığınmacıyı kabul edeceğini ancak Paris'te yaşananlardan sonra daha fazla sığınmacının ülkeye kabul edilmesinin mümkün olamayabileceğini söyledi.

Letonya parlamentosunda temsil edilen "Her şey Letonya için" ve "Vatan ve Hürriyet" partilerinden oluşan "Ulusal İttifak", Polonya'nın sığınmacı kabul edilmemesi yönündeki kararının olumlu olduğunu belirterek Letonya'da da benzer uygulamayı destekleyeceklerini açıkladı.

Paris'i 13 Kasım'da kana bulayan saldırılarda en az 129 kişi hayatını kaybetmiş, 352 kişi yaralanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Slovakya Müslümanları fişliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN