'DAEŞ 5 ülkede saldırı yapacak' iddiası

Uluslararası hacker grubu Anonymous, terör örgütü DAEŞ'in 22 Kasım Pazar günü ABD, Endonezya, İtalya, Lübnan ve Paris'te yeni saldırılar düzenleyeceğine ilişkin bilgilere ulaştıklarını iddia etti.

Giriş Tarihi: 21.11.2015 21:58
'DAEŞ 5 ülkede saldırı yapacak' iddiası

Anonymous DAEŞ'in, ABD'nin Georgia eyaletine bağlı Atlanta Kentinde, Philips Arena'da pazar günü düzenlenecek Dünya Güreş Gösterisi'ne de saldırı düzenleyeceğini öne sürdü. Anonymous, amaçlarının tüm dünyayı, yada saldırı düzenlenme olasılığı bulunan etkinliklere katılacak kişileri uyarmak olduğunu açıklayarak "DAEŞ'e de, yapacakları eylemlerden dünyanın haberi olduğunu bildirmek istiyoruz ki belki bu eylemleri iptal ederler" dedi.

Anonymous yarın DAEŞ saldırısına uğrayacağını öne sürdüğü hedefler arasında Paris'te kadınların yapacağı toplu gösteri, bir oyun salonu, Roma ve dünyanın başka kentlerinde de kutlanacak Mesih Bayramı, ABD'li heavy metal grubu Five Finger Death Puch'ın Endonezya'da vereceği konser, Lübnan'da Holy Spirit Ünivesitesi'nde düzenlenecek Pastoral Günü olduğunu ileri sürdü. Anonymous, DAEŞ'in söz konusu saldırıları planladığına ilişkin kanıtları da yetkililerle paylaştıklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'DAEŞ 5 ülkede saldırı yapacak' iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN