İngiltere DAEŞ'e karşı kesenin ağzını açtı

Paris saldırılarının ardından tavrını sertleştiren İngiltere, DAEŞ'i Suriye'de vurmaya hazırlanıyor. Maliye Bakanı Osborne "138 yeni savaş uçağı alacağız" dedi

Giriş Tarihi: 23.11.2015
İngiltere DAEŞ'e karşı kesenin ağzını açtı
Paris'te 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan kabus gecesi, uluslararası camianın DAEŞ terör örgütüne yönelik tutumunu sertleştirmesine neden oldu. Son olarak İngiltere de Suriye'deki DAEŞ hedeflerini vurma sinyalleri verdi. İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, ülkesinin savunma harcamalarının yüzde 30 oranında artacağını söyledi. Osborne, dün Times gazetesinde yayımlanan röportajında, maliyeti 12 milyar sterlini bulacak 138 adet F-35 savaş uçağı alınacağı belirtti. Önceki gece BBC televizyonuna da konuşan Osborne "Açıkçası İngiltere hiçbir zaman kenarda oturan ve başkalarının bizi savunmasına bel bağlayan bir ülke olmadı. İngiliz jetleri DAEŞ'in bitirilmesine yönelik uluslararası çabalara katılmalı" dedi. Osborne'un açıklamalarına göre Başbakan David Cameron, Suriye'deki DAEŞ hedeflerini bombalama tasarasını Avam Kamarası'na sunacak ve bir ay içinde Kraliyet Hava Kuvvetleri, Suriye'de operasyon düzenlemeye başlayacak.
BELÇİKA'DA TERÖR ALARMI

FRANSIZ GEMİSİ VURMAYA HAZIR
Cameron'un Suriye'yi bombalama önerileri İngiliz parlamenterler tarafından daha önce reddedilmişti. Fakat Paris saldırılarının ardından muhalif görüşlü isimlerin bile DAEŞ'i Suriye'de bombalama fikrine sıcak baktığı öğrenildi. Fransa'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde oy birliğiyle kabul edilen DAEŞ'le mücadele tasarasının da İngiliz vekillerin fikrini şekillendirdiği kaydedildi. Fransa Savunma Bakanı Jean Yves-Le Drian da dün Fransa'nın Charles de Gaulle Uçak Gemisi'nin Akdeniz'deki hedefine ulaştığını ve bugünden itibaren Suriye'deki DAEŞ hedeflerini bombalayabilecek konuma geldiğini duyurdu.
DAEŞ'TEN KORKUNÇ İNFAZ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere DAEŞ'e karşı kesenin ağzını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN