: lilere ait tüm araçlar aranacak

Giriş Tarihi: 23.11.2015 21:30 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 21:43
Netanyahu: Filistinlilere ait tüm araçlar aranacak

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Guş Etzion Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden Başbakanı Binyamin , lilere yönelik tehditlerde bulundu.

basınında yer alan haberlere göre , "Ana ve bağlantı yollarındaki lilere ait tüm araçlar aranacak. Filistinli teröristlerin ailelerinin İsrail'de çalışma izinleri ellerinden alınacak. Ayrıca hükümet sosyal medyadaki kışkırtmalara karşı çeşitli yöntemlerle karşı koymaya hazırlanıyor. İsrail ordusunun ve diğer güvenlik birimlerinin faaliyetlerinde hiçbir sınırlama yok" ifadelerini kullandı.

FİLİSTİN'DE ZULÜM BİTMİYOR

Batı Şeria'nın kuzeyinde akşam "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" gerekçesiyle vurulan Filistinli ile bıçaklandığı belirtilen İsraillinin öldüğü bildirilmişti. İsrail polisi öğlen de Batı Kudüs'te "bıçaklı saldırı girişimi" iddiasıyla 16 yaşında Filistinli bir kızı öldürmüş, 14 yaşındaki bir diğerini ise ağır yaralamıştı.

İSRAİL ASKERLERİNE MEYDAN OKUDU

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik ciddi boyutlara ulaşırken, ekim ayı başından bu yana 90'dan fazla Filistinli öldürüldü. Aynı dönemde olaylarda hayatını kaybeden İsrailli sayısı da 20'yi aştı.

MÜSLÜMANLARA HAKARET ETTİ

Doğu Kudüs ile Batı Şeria, 1967'den beri İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki tüm Yahudi yerleşim yerleri yasa dışı olarak kabul ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu: Filistinlilere ait tüm araçlar aranacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN