Brüksel'deki terör alarmı, Avrupa vatandaşlarını uyarıyor

Paris'teki terör saldırısından sonra Brüksel'de de alarm var, sokaklar asker-polis dolu, ülkeler vatandaşlarını uyarıyor

Giriş Tarihi: 24.11.2015 09:12
Brüksel'deki terör alarmı, Avrupa vatandaşlarını uyarıyor
Paris'te 132 kişinin ölümüne neden olan terör saldırıları sonrası Avrupa deyim yerindeyse diken üstünde. Avrupa'nın başkenti olarak gösterilen Brüksel'de asker/polis sokak sokak arama yapıyor, her köşe başında kimlik kontrolü yapılıyor.

KONSOLOSLUK BİNALARINI KAPATIYORLAR

Avrupa'nın göbeğindeki bu olağanüstü durumun ardından başta Kanada olmak üzere bazı ülkeler Paris/Brüksel gibi şehirlerdeki konsolosluk binalarını geçici olarak kapatma kararı aldı.

BİRÇOK ÜLKE VATANDAŞLARINI UYARDI

Amerika, Almanya ve İngiltere gibi ülkeler de terör alarmı verilen bu şehirlerde yaşayan vatandaşlarını 'gerekmedikçe sokağa çıkmama' konusunda sık sık uyarıyor.

TÜRK DIŞİŞLERİ'NDEN SES YOK
Türkiye'de veya herhangi bir Ortadoğu ülkesinde yaşanan her terör eyleminin ardından, eylemin büyüklüğüne küçüklüğüne bakmadan vatandaşlarını uyaran ve "Vatandaşlarımız acilen Türkiye'ye terk etsin, güvenlik tehlikesi var" açıklaması yapan Avrupa ülkelerine ders niteliğinde cevap Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu'ndan geldi. Terzioğlu Brüksel'de konuşmacı olarak katılacağı zirveye gitmedi, gerekçesini de "güvenlik yok, gelemem" şeklinde açıkladı. Türk Dışişleri Bakanlığı ise konuyla ilgili sessizliğini koruyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brüksel'deki terör alarmı, Avrupa vatandaşlarını uyarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN