Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşıdığı bayrak kabrine serildi

Önceki gün elindeki Türkmen bayrağı ile fotoğraflanan Ahmed Abdullah, rejim birliklerinin Türkmen Dağı'na saldırında hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 29.11.2015 21:01
Taşıdığı bayrak kabrine serildi
Suriye'nin Lazkiye ili kırsalındaki Bayırbucak bölgesine rejim birliklerinin saldırıları, Rus hava bombardımanı desteğiyle devam ediyor.

Türkmendağı'nın stratejik noktası Kızıldağı'nın yeniden muhaliflerin kontrolüne geçmesi nedeniyle Türkmenlerin bulunduğu alanlara yoğunlaşan bombardımanda, 18 yaşındaki Abdullah da yaşamını yitirdi.

Köyünü saldırılardan korumak için Sultan Abdulhamid Tugayı'na katılan Abdullah, Bayırbucak'taki şehitliğe defnedildi. Abdullah'ın kabrine, önceki günlerde elinde taşıdığı Türkmen bayrağı da serildi.

Abdullah'ın yakın arkadaşı 18 yaşındaki Eymed Yakup, "Yaşadığımız köye savaşın başladığı yıllardan beri sürekli saldırı yapılıyor, Ahmed köyümüzü düşmandan koruyan gençlerdendi" dedi.

Bayırbucak'taki en genç muhalif askerin Ahmed Abdullah olduğunu söyleyen Yakup, "Arkadaşlarımız arasında en cesur olanımızdı, Allah cennetine eriştirsin. Her şeyimizi birlikte paylaşırdık, onun hatırasını ömrün sürdükçe yaşatacağım" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşıdığı bayrak kabrine serildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN