Başbakan yalan makinesine girdi

Sırbistan Başbakanı Vucic "şantaja karıştığını" iddia eden haber için kendi isteğiyle yalan makinesine bağlandı. Doğru söylediğini ispat eden Başbakan testten yüzünün akıyla çıktı

Giriş Tarihi: 1.12.2015
Başbakan yalan makinesine girdi
Sırbistan'ın Avrupa yanlısı, sağ görüşlü Başbakanı Aleksandar Vucic, yerel bir gazetenin şantaja karıştığını ileri süren haberinden aklanmak için pazar günü kendi isteğiyle yalan makinesine girdi. İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic, "Kurir gazetesinin ağır ithamlarına karşılık, Başbakan bu suçlamaları reddederek kendi inisiyatifiyle teste girdi. Yalan makinesi Başbakan'ın doğru söylediğini ispat etti" diye açıklama yaptı.

SORU: ŞANTAJ YAPTIN MI?

Gazetenin eski yöneticisi Aleksandar Kornic tarafından savcılığa verilen suçlamanın içeriği pazar günü yayınlamıştı. Kornic iddiasında; başbakan, erkek kardeşi Andrej Vucic ve başka bir gazete olan Informer'ın genel yayın yönetmeni ile yöneticisini, kendisini Kurir'in sahibi Aleksandar Rodic'i haksız yere suçlaması için şantaj yapmakla suçlamıştı. Vucic'in bu iddiaların ardından aynı gün polise giderek yalan makinesinden geçmek istediği belirtildi. Vucic'e girdiği testte Kornic ile tanışıp tanışmadığı, para verip vermediği, siyasi bir telkinde bulunup bulunmadığı ve yanlış haber yapması karşılığında bir şey teklif edip etmediğinin sorulduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan yalan makinesine girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN