Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya'dan Türk Akımı ve Akkuyu açıklaması

Rusya Ekonomi ve Gelişim Bakanı Aleksey Ulyukaev'den Türk Akımı ve Akkuyu açıklaması geldi.

Giriş Tarihi: 1.12.2015 22:49 Güncelleme Tarihi: 2.12.2015 00:55
Rusya'dan Türk Akımı ve Akkuyu açıklaması

Rusya Ekonomi ve Gelişim Bakanı Aleksey Ulyukaev, Türk Akımı ve Akkuyu gibi büyük yatırım projelerinin Rus hükümetinin kararıyla dondurulmayacağını, bu projelerin geleceğinin şirketlere bağlı olduğunu bildirdi.

İŞTE AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ

Bakan, "Yatırım projelerine değinirsek, onların dondurulmasına ve finansmanlarının durdurulmasına ilişkin hiçbir karar yok. Bu yüzden bu projelerin eskisi gibi faaliyet göstermesi bekleniyor" dedi.

SOSYAL MEDYADA RUSYA

Ulyukaev, Türkiye ile yatırım işbirliği komisyonunun çalışmalarının durdurulmasının Türk Akımı ve Akkuyu gibi büyük projelerin gerçekleştirilmesi ile bağlantılı olmadığının altını çizdi. Ulyukaev, "Bu Gazprom ve Rosatom'un işi. Hükümetin kararnamesi onların çalışmalarını durdurduğu anlamına gelmiyor. Bu projeler hükümetin kararnamesine bağlı olan bir kararla dondurulmuyor, onların ileride nasıl çalışacağı kendilerine bağlı. Hükümet onları durdurmadı" dedi.

İŞTE RUSLARIN EN GÜZEL KIZI

Rusya Devlet Başkanı'nın imzaladığı kararnamede Türk Akımı ve Akkuyu projelerinden bahsedilmiyor ve bu projelerin gerçekleştirilmesine bir kısıtlama getirileceği de belirtilmiyor. Fakat Türkiye ile ticari ve ekonomik işbirliği komisyonunun çalışmaları durduruldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan Türk Akımı ve Akkuyu açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN