Putingiller

Sınırımızı ihlal eden Rus uçağı düşürülünce, Putin ne yapacağını şaşırdı. Uçağın sınırı geçmediğini ve Türkiye'nin DAEŞ ile çalıştığını anlatmak için yalan üzerine yalan söyledi. Tüm dünya bu komik palavralardan kaçtı, Rusya'ya sırt çevirdi. Geriye bir avuç Putingil kaldı.

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Putingiller
DAEŞ'e yardım bahanesiyle katil Esad'a yardım eden Rusya, baltayı taşa vurdu. Türkmen sivilleri ve Suriyeli muhalifleri bombalayan Rus uçakları, Türkiye sınırını ihlal edilince F-16'larımız tarafından indirildi. Bunun üzerine tüm dünyanın gözü önünde bir Rus tiyatrosu oynanmaya başladı. Önce Genelkurmay, Rus uçağının sınır ihlali yaptığı radar haritasını dünyayla paylaştı. NATO, ABD, İngiltere, AB uzmanları haritayı doğrularken, Rusya sınırı geçmediğine dair komik bir haritayla tüm dünyayı aldatmaya çalıştı.

ÇOCUKLUĞU HALA SIR!

İÇİMİZDEKİ RUSLAR DA VAR
Ruslar'ın yalanları bununla da bitmedi. Uçaklarının düşürülmesini gururlarına yediremeyen Ruslar bunun acısını Rusya'da okuyan Türk öğrencilerden çıkarmaya çalıştı. Ardından da Türkiye'nin DAEŞ ile petrol ticareti yaptığı yalanını ortaya attı. 3 milyon Suriyeli'ye kucak açan ve DAEŞ teröründen en çok etkilenen ülke olan Türkiye'ye bu iftiranın atılmasını tüm dünya şaşkınlıkla karşıladı. Rus Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoly Antonov'un kanıt olarak izlettiği görüntüler en çok içimizdeki Ruslar'ı heyecanlandırdı. Hürriyet, Zaman, Cumhuriyet ve Sözcü'nün başı çektiği kaos medyası bu yalan haberin üzerine atladı. Ancak önce Irak Bölgesel Kürt Yönetimi "O görüntülerdeki TIR'lar bizim. Ticaret yasal" dedi. Ardından Alman ve İngiliz uzmanlar görüntülerdeki yerlerin DAEŞ'le alakası olmadığını, DAEŞ bölgesinde görüntülenen TIR'ların ise Esad'a gittiğini ispatladı. Rus palavraları o kadar komik bir hal aldı ki, dünyada kimse bu yalanlarla anılmak istemedi, Rusya'ya sırt çevirdi. Putin'in yalanlarına ise en büyük müttefiki İran lideri Hasan Ruhani, çakma Çeçen Ramzan Kadirov, katil Esad, kimsenin ciddiye almadığı Kuzey Kore diktatörü Kim Jong- Un ve uçak krizinden nemalanmaya çalışan Yunan lider Çipras inanmış gibi yaptı. Bu liderlere en büyük destek ise Türkiye düşmanlıkları tescillenen Gülenciler, Doğan Medyası, Cumhuriyet ile HDP ve PKK uzantılarından geldi.

RUSYA PUTİN'E KARŞI AYAKLANDI

CHP DE İNANDI

CHP, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ortaya attığı "DAEŞ'in kontrolündeki bölgelerden Türkiye'ye yasa dışı yollardan petrol getirildiği" iftirasının araştırılması için Meclis'te komisyon kurulmasını istedi. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan araştırma önergesi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Önergede, "Son günlerde batı basınının ve özellikle Rusya'nın resmi makamları aracılığıyla, DAEŞ'in kontrolündeki bölgelerden Türkiye'ye yasa dışı petrol sevkiyatı yapıldığı, elde edilen gelirin DAEŞ'in faaliyetlerinin finansmanında kullanıldığı"nın iddia edildiği belirtilerek, bu konuda Meclis Araştırması açılması istendi.

KAYNAK:TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putingiller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN