Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sivillerin bulunduğu yerdeler dahi bombalanıyor'

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Vekili Kyun-wha Kang, 'Rusya'nın müdahalesinden bölgedeki siviller etkilenmektedir. Edindiğim izlenimler şunu bana gösteriyor ki, Suriye de çalışma yapan Suriyeli STK'lar da sivillerin bulunduğu binalar hastaneler ve diğer sivillerin bulunduğu yerler dahi bombalanıyor' dedi.

Giriş Tarihi: 5.12.2015 21:35
'Sivillerin bulunduğu yerdeler dahi bombalanıyor'

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Vekili Kyun-wha Kang, mülteci kampları ziyaretinden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gaziantep'teki birleşmiş milletler ofisinde gazetecilere bölge izlenimlerini değerlendiren Kyun-wha Kang, sığınmacılara yapılan yardımlar için Türkiye ve Ürdün'e teşekkür etti. Türkiye ve Ürdün'ün, sığınmacıları Mülteciden ziyade, kardeş olarak gördüğünü belirterek, 'Ürdün ve Türkiye de 2 milyona yakın mülteci barınıyor. Ben bazı kampları gezme fırsatı buldum. Bu kamplarda güzel çalışmalar yapılıyor. Hem Ürdün hem de Türkiye de resmi yetkililerle görüşme fırsatım oldu. Edindiğim izlenim, her iki ülkenin de sığınmacıları kardeş olarak görüyor. Ancak şunu da unutmamak gerek bu kriz sadece Türkiye ve Ürdün'ün tek başına kaldırabileceği bir yük değil. Uluslar arası medyanın bu konu üzerinde durup her iki ülkenin yükünü hafifletmesi gerekiyor' dedi.

'SİVİLLER BOMBALANIYOR'

Rusya'nın saldırılarının bölgeye giden yardımları olumsuz etkilediğini vurgulayan Kyun-wha Kang, 'Tabii ki Rusya'nın müdahalesinden bölgedeki siviller etkilenmektedir. Edindiğim izlenimler şunu bana gösteriyor ki, Suriye de çalışma yapan Suriyeli STK'lar da sivillerin bulunduğu binalar hastaneler ve diğer sivillerin bulunduğu yerler dahi bombalanıyor. Tabii ki bu çok önemli bir sorun. Dolayısıyla herkesi sorumlu olmaya davet ediyorum' şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sivillerin bulunduğu yerdeler dahi bombalanıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN