Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek

Giriş Tarihi: 7.12.2015 19:30
Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek

İngilizler teröriste "Sen Müslüman değilsin" diye bağıran vatandaşını aramaya başladı.

Londra'da bir metro istasyonunda 3 kişiyi bıçakla yaralayan kişi gözaltına alındı. Polis, olayın 'terör olayı' olarak değerlendirildiğini açıkladı. Bıçaklı saldırı sonrası sosyal medyada Müslümanlara yoğun destek kampanyaları yapıldı.

SEN MÜSLÜMAN DEĞİLSİN DİYEN BAĞIRAN İNGİLİZ
Başkent Londra'nın doğusundaki bir metro istasyonunda cumartesi günü yaşanan bıçaklı saldırıya ilişkin kamera kayıtlarında, Müslüman bir görgü tanığının saldırgana tepki gösterdiği ve "Sen Müslüman değilsin, sen müslümanların kardeşi olamazsın" diye bağırdığı görülüyor.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK MESAJI
Londra polisinin "terör olayı" olarak değerlendirdiği saldırının görüntülerinin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte, Twitter kullanıcıları "Kardeşim sen Müslüman değilsin (#YouAintNoMuslimBruv)" etiketiyle binlerce destek mesajı attı. Son iki gündür bu ifade, İngiltere'de en çok kullanılan etiketler arasında yer aldı.

DAİLY MAİL CESUR İNGİLİZ'İ ARIYOR

İngiliz gazetesi Daily Mail, teröriste "sen Müslüman değilsin" diye bağıran İngiliz vatandaşını aramaya başladı. Gazete, haberinde 'bize mail at' diyerek cesaret örneğiyle müslümanlara destek veren İngiliz'in kendilerine uluşmasını istedi.

Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek

İNGİLİZ MÜSLÜMANLARIN NASIL HİSSETTİĞİNİ İFADE EDİYOR
Britanya Müslüman Birliği (MAB) Başkanı Dr. Ömer El-Hamdun, yaptığı açıklamada, saldırıyı "kepazelik" olarak nitelendirdi.

El-Hamdun, saldırganın hangi motivasyonla hareket ettiğinin halen kesinlik kazanmadığını belirterek, olay sırasında kullanılan "Kardeşim sen Müslüman değilsin" ifadesinin doğru bir mesaj olduğunu söyledi.

El-Hamdun, İngiltere'de ana akım medyanın çoğu zaman kendi gündemleri ve propagandaları sebebiyle, Müslüman topluma yönelik bu tür destek mesajlarına yeteri kadar yer vermediğini vurgulayarak, "Medya organları, Müslümanların görüşleri ancak sosyal medyada geniş yer bulduğunda bunu haberleştiriyor. O nedenle bu tür destekler, birçok kişiyi Müslüman toplumla birleştiriyor. Sosyal medyada geniş olarak paylaşılan 'Kardeşim sen Müslüman değilsin' ifadesi, İngiltere'deki Müslümanların, bu tür saldırıların, terörün İslam'la herhangi bir ilişkisi olmadığına yönelik nasıl hissettiğini özetliyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra'da bıçaklı saldırı sonrası Müslümanlara destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN