Irak'taki Türkmenlerin imdadına yine Türkiye Cumhuriyeti yetişti

Türk Kızılayı'nın yardımları Irak Türkmen Cephesi tarafından dağıtıldı. Irak'ın Selahattin iline bağlı Türkmen ilçesi Tuzhurmatu'daki son olaylardan zarar görenlerin imdadına yine Türkiye Cumhuriyeti yetişti.

Giriş Tarihi: 15.12.2015 16:19
Irak'taki Türkmenlerin imdadına yine Türkiye Cumhuriyeti yetişti
Türk Kızılayı'nın gönderdiği insani yardımlar Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu tarafından evleri son olaylarda zarar gören ailelere dağıtıldı.

Geçtiğimiz 12 Kasım'da ilçedeki son çatışmalar neticesinde evleri zarar gören vatandaşlar Irak Türkmen Cephesine gelerek yardımlarını aldı. Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu, Türk Kızılayı'nın gönderdiği gıda maddeleri, soba, battaniye, halı ve diğer bazı insani yardımları ailelere verdi.

Vatandaşlar da yardımlardan dolayı teşekkürlerini bildirdiler. Heytem Haşim Muhtaroğlu da Türk Kızılayı'nın yardımlarını son olaylarda zarar gören ailelere dağıttıklarını ve Haziran 2014'ten beri Türkiye'den yüzlerce ton insani yardım aldıklarını kaydetti.

TÜRK KIZILAYI YARDIMA KOŞTU

DHA'ya açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı'nın Irak sorumlusu Şafak Lostar Tuzhurmatu'da son dönem yaşanan olaylardan sonra yaklaşık 200 ailenin evlerinin yakıldığı ve birçok Türkmen kardeşimizin mağdur olduğu bilgisi Türk Kızılayı'na ulaştı.Bu kapsamda Bağdat Büyükelçiliğimiz, Erbil Başkonsolosluğu ile koordineli olarak ilk aşamada 150 ailelik insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırdı. Akabinde yine 150 insani yardım malzemesi olmak üzere toplam 300 ailelik yardım gönderdik. Bu malzemeler yatak, kıyafet, battaniye, gıda ve soba gibi oradaki kardeşlerimizin ilk aşamada temel ihtiyaçlarını karşılayacak özel malzemelerdir dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak'taki Türkmenlerin imdadına yine Türkiye Cumhuriyeti yetişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN