Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil İsrail'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah cevap!

Giriş Tarihi: 15.12.2015 14:01
Katil İsrail'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah cevap!

Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilere İsrail’le ilişkilerin normalleşmesi için üç şart bulunduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bunlardan birisinin de Gazze Şeridi'ndeki ablukanın sona erdirilmesi gerektiği yönündeydi. Erdoğan'ın bu açıklamasına katil İsrail'den küstahça bir yanıt geldi. İsrail Dışişleri, ""Türkiye'den özür diledik, tazminat ödemeye de hazırız. Ancak Erdoğan Gazze ablukasının kaldırılması konusunda saçmalamayı kesmeli" dedi.

Gazze'de binlerce sivili öldüren katil İsrail devletinin dışişleri yetkilileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail ile ilişkileri normalleştirmek için sunduğu üç şarttan biri olan "Gazze Şeridi'ndeki ablukanın kaldırılması" yönündeki açıklamasına küstahça bir cevap verdi.

İsrail'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına resmi bir cevap vermekten kaçındığını belirten Yediot Ahronot gazetesine İsrail Dışişleri yetkilileri "Türkiye'den özür diledik, tazminat ödemeye de hazırız. Ancak Erdoğan Gazze ablukasının kaldırılması konusunda saçmalamayı kesmeli, çünkü böyle bir şey olmadığını Türkiye da biliyor" dedi.

FETÖ sözcülüğünden İsrail sözcülüğüne


Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürmesinden sonra Rusya ile yaşanan gerginlik üzerine İsrail'le ilişkileri normalleştirmenin yollarını aramaya ve özellikle İsrail doğalgazına ilgi göstermeye başladığını öne süren gazete, "Türkler İsrail'in doğalgaz konusunda Yunanistan ve Kıbrıs'la artan işbirliğini ve önümüzdeki ay Netanyahu'nun, Kıbrıs ve Yunanistan başbakanlarıyla Kudüs'te düzenleyeceği zirvenin haberlerini yakından ve endişeyle izliyor. Türkler yakın zamanda harekete geçmezlerse İsrail doğalgazını kaybedeceklerini biliyor" diye yazdı.
Yediot Ahronot, Netanyahu'nun ilişkileri normalleştirmek için Ankara'ya özel temsilci gönderdiği yolundaki haberlerin boş çıktığını savunarak, Ankara'ya giderek Türk yetkililerle gizli görüşmeler yaptığı söylenen Dışişleri Genel Direktörü Dore Gold'un aynı gün Kudüs'te alışveriş yaparken görüldüğünü yazdı.

İsrail gazetesi, geçen ay İstanbul'da yapılan enerji zirvesine katılması için Amerikalıların İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz'e baskı yaptığını belirterek, Steinitz'in Türkiye'ye gaz satmaya karşı olmadığını söylemekle birlikte zirveye katılmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevaplarken, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi ile ilgili olarak Türkiye'nin üç koşulunu tekrar ederek bunları, "Türk aktivistlerin 2010 yılında düzenlediği Mavi Marmara seferindeki katliamı için özür dilenmesi", "Kurbanların ailelerine tazminat" ve "Gazze Şeridi'ndeki ablukaya son verilmesi" olarak sıralamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil İsrail'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küstah cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN