Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkel: Almanya'da sığınmacı sayısını azaltacağız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesine yönelik sığınmacı akınıyla ilgili eleştirilere yanıt vererek Almanya’daki sığınmacı sayısının azaltılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.12.2015 10:27
Merkel: Almanya'da sığınmacı sayısını azaltacağız
Lideri olduğu Hıristiyan Demokrat Parti'nin Karlsruhe'de düzenlediği toplantıda konuşan Merkel, "Ülkedeki sığınmacı sayısının hissedilir düzeyde azaltılmasını istiyoruz ve bunu yapacağız, çünkü bu herkesin çıkarına" dedi. Merkel göçmen krizi konusunda ulusal ve uluslararası alanda önlemlerin artırılması gerektiğini belirtti.

'EURO KRİZİ SÜRÜYOR'
Zengin ülkelerin BM Mülteciler Ofisi ve Dünya Gıda Programı'na yeterli finansman sağlamamasını da eleştiren Merkel, bu durumu 'kabul edilemez ve bağışlanamaz' olarak niteledi.
Avrupa Birliği'nin henüz ekonomik krizi atlatamadığını ifade eden Merkel, AB'nin para birimi euro'yu ortaya çıkaran ortak para birimi projesinde yapılan yanlışların belirlenmesi gerektiğini söyledi.

GÖÇMEN KARŞITLIĞI YÜKSELİŞTE

Avrupa'nın bu krizi aşarak 'tarihi testi' geçeceğine inandığını kaydeden Almanya Başbakanı, eylül ayında Macaristan'da bulunan binlerce sığınmacıyı Almanya'ya kabul etme kararının insani olduğunu kaydetti.
Almanya'da sığınmacı sayısının 1 milyonu bulduğu belirtilirken, özellikle Merkel'in partisi Hıristiyan Demokratlar sığınmacılara karşı daha sert politikalar benimsenmesini istiyor. Ülkede göçmen karşıtlığının da hızla yükseldiği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel: Almanya'da sığınmacı sayısını azaltacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN