Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den PKK'ya sert tepki!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (), terör örgütü PKK'nın siyasi kolu 'ya sert eleştirilerde bulundu

Giriş Tarihi: 16.12.2015 10:52 Güncelleme Tarihi: 16.12.2015 11:10
KDP'den PKK'ya sert tepki!
'nin resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, "KCK, her zaman olduğu gibi KDP'yi hedef alacak şekilde düşmanca bir yazılı açıklama yaptı. Artık herhangi bir sorunda veya kendi siyasi işlerinde bir başarısızlık elde ederlerse, şüphesiz haksız bir şekilde KDP'yi suçlamalarına alıştık. KDP'yi her zaman kötü ve ağır yenilgiler almış bir parti olarak gösterme gayreti içerisinde olup, bizi karalama dışında sanki hiçbir işleri yokmuş gibi bir tabloyu ortaya çıkarıyorlar" ifadelerine yer verildi.

"KDP NEDEN SİZİN YANLIŞ SİYASETİNİZİN BEDELİNİ ÖDESİN"

Türk askerinin Musul yakınlarında yerleşmesinin, 'nın yanlış siyaseti sonucu meydana geldiği kaydedilen açıklamada, "KDP neden sizin yanlış siyasetinizin bedelini ödesin, daha ne yapsın? KDP, birçok sebepten dolayı Kürdistan halkı ve toprağı için bedelle sonuçlanan zulmünüzü bile milletten saklamıştır" değerlendirmesinde bulunuldu.

"KÜRDİSTAN HALKININ SORUNLARININ KAYNAĞI OLDUNUZ"

Kürt halkı önünde sorunun asıl kaynağının KCK olduğuna işaret edilen açıklamada, "Kürt kurtuluş hareketi ve Kürdistan halkının önünde sizler sorunların kaynağı oldunuz. Siz dahil hiç kimse ne istediğinizi bilmiyor. Neyin peşinde olup, kim tarafından öne sürüldüğünüzü bilmiyor. Kürt milletine sorun ve engel çıkarmaktan başka ne yaptınız? Neden gidip sorunlarınızı Türkiye ile çözmüyorsunuz? Madem Türkiye'ye karşı gelemiyorsunuz, neden Kürdistan bölgesi için sorunlara sebep oluyorsunuz" yorumu yapıldı.

"SİZİN KÜRT HALKINA YAPTIĞINIZ ZULMÜ GÖSTERECEĞİZ"

"Sizin Kürdistan bölgesine neler yaptığınızı Kürdistan halkının bilmesi ve bu zulmünden haberdar olması için harabeye dönmesine sebep olduğunuz 500 köy ismini verebiliriz. Oralardaki köylerde hayat adına bir şey kalmadı ve insanlar göç etti. Kürdistan hükümetinin bu köyleri yeniden inşa edip hizmet götürmesine de izin vermediniz. Kürtlerin hayatını karıştırmak sizin mesleğiniz olmuştur. Bu sebeple de Türkiye'deki birçok köyde hayatı ortadan kaldırmak ile meşgulsünüz. Sizin bu yanlış siyasetiniz yüzünden o bölgedeki halkın huzuru kalmadı ve göç yollarına düştüler. Kürdistan halkının sizi tanımasının vakti gelmiştir. Mukayese etsinler, siz mi Kürdistan halkının yaşamını alt üst ettiniz yoksa Kürdistan Demokrat Partisi mi?"

KCK NE DEMİŞTİ?


KCK'dan, dün yapılan açıklamada, KDP sert bir dille eleştirilerek, "Irak'a asker gönderilmesi, söylenildiği gibi bazı güçleri eğitmek amaçlı değildir. Böyle söylenerek gerçek amaç gizlenmeye çalışılmaktadır" iddiasında bulunulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KDP'den PKK'ya sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN