Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus vekilden Türkiye'ye küstah tehdit

Rusya'dan Türkiye'ye yönelik ikili ilişkileri germeye yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şimdi de Adil Rusya Partisi Grup Başkanvekili Mihail Yemelyanov, Türkiye'nin Rusya tarafından alınan önlemlerin etkisini altı ay sonra hissedeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18.12.2015 12:08
Rus vekilden Türkiye'ye küstah tehdit

Rus vekil, Türkiye'nin Moskova ile ilişkileri normale döndürme şansı bulunduğunu belirtti. Moskova'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Yemelyanov, Türkiye'ye yönelik önlemlerin çok sert etkiler yaratabileceğini ifade etti. Charter seferlerinin iptal edilmesinin şimdiye kadar alınan en sert önlem olduğuna dikkat çeken Adil Rusya milletvekili, bu önlemin etkisinin tam olarak altı ay sonra, yaz döneminde hissedileceğini söyledi.

'TÜRK HÜKÜMETİNE ALTI AY SÜRE TANINMIŞ OLDU'

Yemelyanov, "Yani Türkiye hükümetine düşünmeleri için altı aylık bir süre tanınmış oldu. Eğer Rusya ile dost olmak istiyorsanız, medeni ülkelerin atması gereken adımları atın. Özür dileyin, zararı tazmin edin ve olayı kapatın" ifadelerini kullandı. Rus vekil, Türkiye'nin ABD ile dostluk uğruna Rusya ile ilişkileri kurban etmesi halindeyse, Ankara'daki mevcut yönetimle ilişkileri geliştirmenin mümkün olmayacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus vekilden Türkiye'ye küstah tehdit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN