'nın 'daki sağlık faaliyetlerİ

Giriş Tarihi: 19.12.2015 17:39

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk'un kuzeyinde bulunan İşkodra Bölge Hastanesi'nin kardiyoloji bölümüne yoğun bakım ünitesi kurdu.

'dan yapılan açıklamada, hastane yetkilileri tarafından kardiyoloji bölümünde anjiyografi uygulamasına başlanacağının belirtildiği, ihtiyaç duyulan malzemelerin temin edilmesinin TİKA'dan talep edildiği bildirildi.

Açıklamada, talep üzerine harekete geçildiği ve proje ile izleme sistemi (hasta ve merkez monitörü), aspiratör, defibrilatör, kalp pili, ventilatör, infüzyon pompaları ve ECG cihazlarının temin edilerek yetkililere verildiği vurgulandı.

Teslim törenine, Başbakanı Edi Rama, Sağlık Bakanı İlir Beqaj, Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Gül Sarıgül, İşkodra Valisi Taulin Radovani, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, Hastane Müdürü Dhurata Oruçi, Kardiyoloji Bölümü Şefi Dr. Edi Smajlaj ile bölge milletvekilleri ve yetkililer katıldı.

Törende ayrıca başta sağlık alanındaki faaliyetler olmak üzere Arnavutluk'a yönelik faaliyetlerinden dolayı, TİKA Tiran Koordinatörü Çetin'e Başbakan Edi Rama tarafından "teşekkür plaketi" takdim edildiği aktarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA'nın Arnavutluk'daki sağlık faaliyetlerİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN