Ankara: Irak ile bir iletişimsizlik yaşandı

Türkiye, Başika'daki Türk askeri konusunda Irak'la iletişimsizlik yaşandığını, kuvvetlerin kamptan intikali için başlayan sürecin devam edeceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, DAEŞ'le mücadele kapsamında eğitim verdiği Musul'daki Başika kampında görev yapan koruma kuvvetlerinin intikali için başlayan sürecin devam edeceğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada Türkiye'- nin DAEŞ terör örgütünü ortadan kaldırmaya yönelik müşterek çabaların daha yakın eşgüdümünü sağlamak için Irak'la işbirliğini sürdürmeye hazır olduğunun altı çizildi.

'HASSASİYETLERİ DİKKATE ALIYORUZ'
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Irak'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan desteğini teyit etmekte ve K. Irak'ta DAEŞ'e karşı mücadele eden Irak kuvvetleri için yürütülen eğitim faaliyetlerini desteklemek için yakın zamanda bölgeye intikal eden koruma güçleri konusunda Irak Hükümeti ile bir iletişimsizlik yaşandığını teslim etmektedir. Türkiye, Irak tarafının hassasiyetini dikkate alarak ve DAEŞ'le mücadelenin gerektirdikleriyle uyumlu olacak şekilde, mevcut iletişim kopukluğunun kaynağını teşkil eden koruma kuvvetlerinin Musul vilayetinden intikali için başlayan süreci devam ettirecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara: Irak ile bir iletişimsizlik yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN