Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ndan Dışişleri Bakanı Zarif'e ""

yetkilileri Dışişleri Bakanı Zarif'le yapılan özel röportaja yayın izni vermedi

Giriş Tarihi: 22.12.2015 13:07
İran devlet televizyonundan Dışişleri Bakanı Zarif'e sansür

'dan yayın yapan "Asr-ı İran" haber sitesine göre, nda yayınlanan "Doksan" adlı spor programının sunucusu Adil Firdevsipur'un Zarif'le yaptığı röportaja yayın izni çıkmadı.

Devlet Televizyonu'ndan yapılan açıklamada, röportajın hazırlıkların tamamlanamaması nedeniyle yayınlanmadığı belirtilse de Firdevsipur röportaja yayın izni verilmediğini söyledi.

Firdevsipur, dün gece yayınlanan programı sırasında Dışişleri Bakanı Zarif ve izleyicilerden özür dileyerek, "Bu gecenin özel programı için Dışişleri Bakanı'yla spor konusunda bir röportaj yapmıştık ancak devlet televizyonu yetkilileri röportajın yayınlanmasını uygun görmediler" ifadelerini kullanmıştı.

Firdevsipur'un açıklamasından sonra ülkede reformcu kanada yakın bazı medya organlarında kararın siyasi olduğuna dair iddialar yer aldı.

Röportajla ilgili fotoğraflar perşembe günü medya organlarında paylaşılmış, röportajın dün gece devlet televizyonuna ait Kanal 3'te yayınlanacağı açıklanmıştı.

İran'ın muhafazakar kanada ait gazetelerinden Vatan-ı İmruz, cumartesi günkü sayısında ilk sayfasından "Doksan adlı program ve çalışanları hakkında Radyo ve Televizyon Genel Müdürü Dr. Serefraz'a mektup" adıyla bir makale yayımlayarak, programın sunucusu Firdevsipur'u devlet televizyonunda yayınlanan spor programında "siyasi propaganda yaptığı" iddiasıyla eleştirmişti.

İran'da Radyo ve Televizyon Genel Müdürü, dini lider Ayetullah Ali Hamaney tarafından atanıyor.

Muhabir: Ahmet Dursun
Yayınlayan: Ömer ErdemKaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran devlet televizyonundan Dışişleri Bakanı Zarif'e "sansür"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN