Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKTC'de Çinliler köy kurdu

Giriş Tarihi: 22.12.2015 17:42
KKTC'de Çinliler köy kurdu

Çinli bir yatırım Kıbrıslı ortağı ile KKTC’nin İskele bölgesine 142 konut ve 52 tane villa inşa etmek için anlaşma yaptı. 26 dönümlük arazideki konut ve villalar sadece Çinlilere satılacak

EMRE DİNER/LEFKOŞA

Çinliler Kuzey Kıbrıs'a akın etti; adada kendilerine köy kuruyor. Çinli yatırımcı Youfei Ma, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) İskele bölgesine 142 konut ve 52 villalık bir yatırım yapmak için anlaşma yaptı.
Kıbrıslı Türk Noyanlar Grup ile anlaşan Ma, 'Kuzey Kıbrıs'ı bakir bir bölge olduğu için seçtiğini' ifade etti. Çinli işadamının yatırımı konusunda Noyanlar Grup'un Sahibi Ahmet Noyan, "Çinli yatırımcının Kuzey Kıbrıs'ı seçmesi, çözüm sürecine de bir inanç vermektedir. Grup olarak bu ülkeyi hem tanıtıyor hem de katkıda bulunuyoruz" diye konuştu.

Öte yandan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ise "Dünya bizi görmeye başlıyor. Biz bundan gurur duyuyoruz. KKTC' tanınmasa bile dünya bu ülkenin farkındadır" diye konuştu. Sadıkoğlu, bölgenin doğası ve denizi ile dikkat çektiğini söyledi. Belediye olarak bütün yatırımcılara kapılarının açık olduğunu kaydeden Sadıkoğlu, "Dünya İskele'nin güzelliğinin farkında. Bu ilçede huzur ve istikrar var" dedi.

6 ÇİNLİ AİLE EVİNE YERLEŞTİ


Çinlilerin satın aldığı 26 dönümlük arazi üzerine yapılmaya başlanan konutlar ve villaları sadece Çinliler alabilecek. Villalar yapılmaya başlandı ve şu ana kadar 6 Çinli aileye satış yapıldı. Noyanlar Grubu, İran ve İsrail'de de ofis açmak amacıyla çalışma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC'de Çinliler köy kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN