Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ndan 'a çağrı

İİT'den yapılan yazılı açıklamada, "Birleşmiş Milletler'in (BM) kararlarıyla uyumlu olan söz konusu karar, İsrail işgalinin bitirilmesini, 1967'den bu yana işgal altındaki topraklarda başkenti Kudüs olan bağımsız devleti kurulmasını da içeren Filistin halkının meşru hakkının uygulanması için atılan önemli bir adımdır" denildi.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 16:17
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Yunanistan'a çağrı

Parlamentosu'nun, 'i devlet olarak tanıma kararını memnuniyet duyduklarının kaydedildiği açıklamada, Yunanistan hükümetinin de aynı yönde adım atmasını istedi.Açıklamada ifadelerine yer verilen İİT Genel Sekreteri İyad Medeni, Yunanistan hükümetinin, Filistin devletini tanımasını ümit ettiğini belirterek, "Yunanistan'ın Filistin'i tanıması, bölgedeki barış ve istikrarın gerçekleştirilmesi konusunda uluslararası çabaya katkı sağlar" ifadelerini kullandı.

Medeni, iki devletli çözüm görüşüne destek vermek için henüz tanımayan bütün devletlerin Filistin'i tanıdıklarını açıklamaları çağrısında bulundu.

Yunanistan Parlamentosu, 22 Aralık'ta Filistin'i devlet olarak tanıma kararı almıştı.Parlamentonun bu kararı, Yunanistan'ın, Filistin'i resmen tanıması yönünde hükümete tavsiye niteliği taşıyor.

Oylamayı, Yunanistan Başbakanı ile birlikte Parlamentoya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da izlemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Yunanistan'a çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN