'tan Türkiye'ye karşı Ermenistan hamlesi

Türkiye'nin Başika'daki askeri eğitmenleri korumak için 'a asker göndermesine tepki gösteren Irak hükümeti, Türkiye'den yemeklik yağ ithalatını azaltmayı planlıyor. Irak'ın, yemeklik yağı Ermenistan'dan alacağı belirtildi.

Giriş Tarihi: 25.12.2015 11:07
Irak'tan Türkiye'ye karşı Ermenistan hamlesi
Ticaret Bakanlığı sözcüsü ajansa yaptığı açıkalamda Bağdat'ın 7 yıldır tüm yemeklik yağ ihtiyacını Türkiye'den karşıladığını belirtti. Sözcü yıllık ithalat miktarı konusunda bilgi vermezken, hükümetin Başika krizine tepki olarak Türkiye'den yağ alımını azaltacağını ve başka pazarlara yöneleceğini söyledi.

Sözcü, Ticaret Bakanı Muhammed ia el Sudani de Ermenistan'ın Bağdat Büyükelçisi Karen Krikoryan ile görüşmesinde Bağdat'ın Türkiye yerine Ermenistan'dan yemeklik yağ ithal edebileceğini büyükelçiye söylediği bilgisini aktardı.
Reuters'a konuşan bir Ermenistan Büyükelçiliği yetkilisi görüşmeyi doğruladı. Ancak görüşmenin ayrıntıları konusunda bilgi vermekten kaçındı.
Irak Sanayi Bakanı Muhammed el Daraci ise ülkedeki yağ fabrikalarının önümüzdeki yıldan itibaren yeninden faaliyete geçeceğini belirttti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak'tan Türkiye'ye karşı Ermenistan hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN