Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siber saldırıları üstlendi

Türkiye 10 gündür sürekli bir siber saldırı ile karşı karşıya. Yurtdışından gelen bu saldırı, yurt içindeki internet kullanıcılarından çok dışarıdan Türkiye’deki sitelere girmek isteyenleri etkiledi. Türkiye’deki 400 bine yakın “.tr” uzantılı internet sitesine 14 Aralık’ta başlayan siber saldırıları üstlendi.

Giriş Tarihi: 25.12.2015 09:50 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 11:35
Siber saldırıları Anonymous üstlendi
Saldırılar 14 Aralık'ta başladı. Dünyaca ünlü hacker grubu üstlenene kadar da sadece kapalı bir grubun yakından takip ettiği, duyurmaya çalıştığı bu saldırı Türkiye'nin gündeminde pek yer almadı.

Yetkililer Türkiye'nin tarihinin en büyük ve kapsamlı siber saldırısının ardında Rusya'nın olabileceğine işaret ederken, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous da saldırıyı kendilerinin yaptığını söyledi ve dün bir tweet atarak "Yapan Rusya değildi" dedi.

Anonymous "IŞİD'i desteklemekten vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükümet sitelerinizi çökerteceğiz. Havalaanlarınızı, askeri kurumlarınızı ve özel kurumlarla devlet organlarınızı hedef alacağız. Banka altyapınızı yok edeceğiz" tehdidi savurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siber saldırıları Anonymous üstlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN