Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den 'deki e

'nin eyaletindeki Türk toplumu, 'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için e dağıttı.

Giriş Tarihi: 25.12.2015 10:39 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 10:39
Türklerden ABD'deki evsizlere yemek

Güney California Türk Amerikan Derneği (ATASC) ve Los Angeles Mission Yardım Kurumu'nun işbirliğiyle, San Bernardino kurbanları anısına hayır yemeği düzenlendi.

Binlerce evsizin yaşadığı Los Angeles Skid Row bölgesindeki LA Mission Yardım Kurumu'nda verilen te, solan Türk bayrakları ve yeni yıl süslemeleriyle donatıldı. Salonda, Türk toplumu temsilcileri yüzlerce evsiz Amerikalı'ya yemek dağıttı.

ATASC Başkanı , 'da yaşayan olarak, saldırıdan duydukları üzüntüyü dile getirmek için yazılı açıklama yapmak yerine insanlara faydalı bir organizasyon gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Bu amaçla dernek üyeleriyle hayır yemeği düzenlediklerini belirten Tansu, "'da hayatını kaybedenler adına aç ve evsiz insanları doyurmayı tercih ettik. Los Angeles Başkonsolosluğumuza bağlı birimlerden gönüllü arkadaşlar da bize destek verdi. Bugün buraya birçoğumuz işten izin alarak sabahın erken saatlerinde geldik. Mutfakta yemekleri görevlilerle birlikte hazırladık. San Bernardino'da hayatını kaybeden insanları anmak, onlar için yemek dağıtmak ve dua almak huzur verici" dedi.

Etkinlik vesilesiyle seslerini Amerikalılara duyurmak istediklerini dile getiren Tansu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aynı zamanda Amerikan Müslüman toplumunun bir parçası olarak bizler, terör saldırısını düzenleyen kişilerin bizi temsil etmediğini, bunun bir Müslüman saldırısı olarak nitelendirilmemesi gerektiğini düşünüyor ve saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bizim için dil, din, ırk, renk ayrımı yok. California'da yaşayan Türkler olarak içinde bulunduğumuz topluma ne kadar değer verdiğimizin bilinmesini istiyoruz."

Muhabir: Mintaha Neslihan Eroğlu
Yayınlayan: Barışkan ÜnalKaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türklerden ABD'deki evsizlere yemek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN