Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent sakinlerine her ay 660 Pound verme niyetinde

Hollanda'nın Utrecht şehri, sağlık ve sosyal yardımlardan yoksun insanlara her ay 2 bin 854 TL vermek niyetinde. Diğer 19 belediye de bu uygulamayı hayata geçirmeyi düşünüyor.

Giriş Tarihi: 29.12.2015 10:40 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 11:06
Kent sakinlerine her ay 660 Pound verme niyetinde
Hollanda'nın Utrecht şehri, Utrecht sakinlerine ister çalışsınlar ister çalışmasınlar "temel bir gelir" vermek niyetinde. Utrecht şehri, her ay kent sakinlerine 660 poundluk maaş (2 bin 854 TL) çeki vermek istiyor.

"AMAÇ YOKSULLUK TUZAĞINDAN KURTARMAK"

Utrecht, sağlık ve sosyal yardım niteliğinde bir grup insana her ay para verecek. Yardımın altında yatan mantık, sosyal ve sağlık güvencelerinden yoksun insanları "yoksulluk tuzağı"ndan kurtarmak.DİĞER 19 BELEDİYE DE AYNI UYGULAMAK NİYETİNDE


İngiliz Guardian gazetesine göre, diğer 19 belediye de bu uygulamayı hayata geçirmeyi düşünüyor.

Yeşiller Partisi'nden Heleen de Boer, Guardian gazetesine "İnsanların bu konuda bir fikri olduğundan biz buna Utrecht'de temel gelir demeyeceğiz." dedi.HER AY 660 POUND VERECEĞİZ


Sağlık ve sosyal yardımlardan yoksun insanlara 660 pound vereceğiz. İş arayarak daha da fazla para kazanabilirler. Sonunda sonuçlar, Utrecht Üniversitesi'nden ekonomist Loek Groot tarafından analiz edilecek.

Kaynak: Metro.co.uk, Jen Mills.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent sakinlerine her ay 660 Pound verme niyetinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN