Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne tek-çift yöntemi

Giriş Tarihi: 1.1.2016 16:10 Güncelleme Tarihi: 1.1.2016 16:11
Hava kirliliğine tek-çift plaka yöntemi

ne karşı önlemlerin arttırıldığı ?de, haftanın belli günlerinde tek lı, belli günlerinde ise çift plakalı araçların trafiğe çıkmasını öngören tek-çift plaka uygulanmasına başlandı.

?ın başkenti ?de nin artması nedeniyle önlemler de arttırıldı. Önlemler kapsamında gelecek 2 hafta içinde belli günlerde tek sayılı sı olan araçlar belli günlerinde ise çift sayılı plakaları araçlar trafiğe çıkacak. Uygulama kapsamında aracın plakasında bulunan son rakam dikkate alınacak. Kuralları yerine getirmeyen sürücülerin ise ehliyetlerine el konulabilecek ya da sürücülere para cezası verilecek. Bugünden itibaren uygulamaya başlanan önlemler kapsamında çok sayıda polisi ve gönüllü vatandaşlar yollardaki yerlerini aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren göreve başlayan trafik polisleri, birçok aracı durdurarak kuralları hatırlattı. Komiser Yardımcısı Krishan Singh, araçları kontrol ederek bugün sürücülerin sadece eğitildiğini söyledi.

Hindistan?da hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla hazırlanan tek-çift plaka uygulaması haftalar öncesinden duyurulmuştu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından geçen yıl yayınlanan verilerine göre Yeni Delhi, hava kirliliğinin en yoğun olduğu şehir olarak açıklanmıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava kirliliğine tek-çift plaka yöntemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN