Giriş Tarihi: 2.1.2016 13:34
Uluslararası Müslüman Alimler Derneği kuruldu

Dünya Müslüman Alimler Birliğinin Türkiye Şubesi olarak görev yapacak dernekle, alimlerin çalışmalarının birleştirilerek İslam ümmetinin sorunlarının çözümü ile bireysel ve toplumsal Müslüman kimliğinde İslam ruhunun güçlendirilmesi hedefleniyor.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, Suriye'de yaşananlar karşısında derin üzüntü içinde olduklarını belirterek, "Suriye'de, bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir zulüm işlenmektedir" dedi.

Karadaği, Dünya Müslüman Alimleri Birliğinin Türkiye Şubesi olarak görev yapacak 'nin (UMAD) tanıtımı dolayısıyla 'de düzenlenen toplantıda, birlik olarak Müslümanlar için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İsrail'in Filistin'de yaptığı zulümlerin karşısında olduklarını anlatan Karadaği, "Filistin konusunda tavrımız belli. Bu konuda yaptığımız çalışmalar var. Mescid-i Aksa'da nöbet tutan arkadaşlarımıza yönelik destek çalışmaları yürütüyoruz. Sizlerden de onlara destek vermenizi istiyoruz" diye konuştu.

Karadaği, Rusya'nın Suriye'de yaptıklarının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Suriye'de, bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir zulüm işlenmektedir. Bu nedenle çok üzüntülüyüz. Derneğimizin bu konuda çalışmalar yapmasını bekliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Yeni çalışmalarımız da var. İnşallah dernekle, Suriye mücadelemizin ulema temsilcisi Usame Rıfai Hoca'mızla Suriyeli kardeşlerimizin yaşadıkları kampları ziyaret ederek onlara manevi moral vereceğiz."

Dünya İslam Alimleri Birliğinin Türkiye şubesi olarak hizmet verecek UMAD hakkında da bilgiler veren Karadaği, derneğin, İslam ümmetinin sorunlarında alimlerin gayret, düşünce ve çalışmalarının birleştirilmesi ile Müslümanların bireysel ve toplumsal kimliğinde İslam ruhunun güçlendirilmesini amaçladığını ifade etti.

Derneğin, Müslüman alim üyelerden oluştuğunu dile getiren Karadaği, şunları kaydetti:

"Derneğimiz, bağımsız, evrensel, milli, ilmi, aktif ve davetçi bir yapıdan oluşuyor. Derneğimizin, İslam ümmetinin kimliğini koruma, İslam alimleri arasında dayanışmayı sağlayarak bilinçlendirme, uluslararası alanda insani yardımlaşmayı gerçekleştirme, İslam'a karşı içeride ve dışarıda yıkıcı akımların karşısında durma, ümmetin sorunlarına çareler bulma gibi bir misyonu var. Bu amaçla derneğin çeşitli komisyonları bulunuyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası Müslüman Alimler Derneği kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN