Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den mezhepsel gerginlik uyarısı

Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, son yaşananların, bölgede mezhepsel gerginliği tırmandırabileceği uyarısında bulundu

Giriş Tarihi: 3.1.2016 00:58 Güncelleme Tarihi: 3.1.2016 06:39
AB'den mezhepsel gerginlik uyarısı
Mogherini, aralarında en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin edilmesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. 'nin her koşul altında idam cezasına özellikle de toplu infazlara karşı olduğunu yineleyen Mogherini, Nemr'in idamını ise 'da ifade özgürlüğü, temel ve siyasi haklara saygı konusunda ciddi endişelere yol açtığını ifade etti.

ABD'DEN SUUDİ ARABİSTAN'A ÇAĞRI

AB Yüksek Temsilcisi "Bu idam, halihazırda bölgeye büyük zararlar veren mezhepsel gerginliği, tehlikeli sonuçlara yol açacak şekilde tırmandırma potansiyeline sahip" dedi. Mogherini, Suudi yetkilileri ülkedeki farklı toplum kesimleri arasında uzlaşıyı teşvik etmeye, ilgili tüm aktörleri de itidal ve sorumluluk göstermeye çağırdı.

SUUDİ ARABİSTAN İRAN'I ŞİDDETLE KINADI

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ise Twitter'da yaptığı açıklamada bir idam kararının bile çok olduğunu ifade ederek, "Suudi Arabistan'ın din adamı en-Nemr dahil 47 kişiyi öldürmesi, tarifsiz ve insanlık dışı. Güçlü bir şeklide kınıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'den mezhepsel gerginlik uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN