'in kızını istemiş!

Giriş Tarihi: 3.1.2016 08:04
Kaddafi Putin'in kızını istemiş!

Eski Libya diktatörü Muammer ’nin, oğlu Seyfülislam’ı Devlet Başkanı Vladimir ’in kızlarından biriyle evlendirmeye niyetlendiği ama Putin’in bu isteği reddettiği ortaya çıktı

Arap Baharı'nın koltuğundan ve canından ettiği eski Libya Devlet Başkanı Muammer 'nin, vârisi olarak belirlediği ikinci oğlu Seyfülislam'ı, Devlet Başkanı Vladimir 'in kızlarından biriyle evlendirmek istediği ortaya çıktı. Kaddafi'nin danışmanlarından Muhammed Abdülmüttalib El Huni, Kaddafi'nin Rusya ile bu "siyasi evlilik" üzerinden ilişkilerini geliştirmeye çalıştığını söyledi.

CANLI YAYINDA ANLATTI


El Arabiya'ya konuşan Kaddafi'nin eski danışmanı, Libya liderinin bu düşüncesini Vladimir Putin'e de açtığını söyledi. El Huni, "Kaddafi bu konuda Putin'le konuştu, ama Rusya devlet başkanı bu teklife şaşırdı ve kızının Seyfülislam'ı tanımadığını söyledi" diye aktardı. Kaddafi, 2011 yılında bölgeyi saran Arap Baharı dalgasında koltuğundan olmuş daha sonra ülkesinde yakalanarak öldürülmüştü.

HALA MUHALİFLERİN ELİNDE

Oğlu Seyfülislam ise Kaddafi öldürüldükten sonra muhalifler tarafından Libya'nın güneyindeki Sebha bölgesinde Zintan'da yakalanıp tutuklanmıştı. Geçtiğimiz temmuz ayında da Trablus'ta bir mahkeme, Seyfülislam için gıyabında idam cezası vermişti. Seyfülislam Kaddafi, hâlâ Zintan'daki milislerin elinde bulunuyor.

Haberturk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaddafi Putin'in kızını istemiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN