'e gönderdi

Giriş Tarihi: 4.1.2016 19:17
Almanya İncirlik'e asker gönderdi

ile mücadelede uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla 'de keşif yapacak Tornado uçakları için görevlendirilen yaklaşık 100 Alman i, 'ne gitti

'nın, ile mücadelede uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla 'de keşif uçuşları yapacak Tornado uçakları için görevlendirdiği yaklaşık 100 in 'ne gittiği bildirildi.

Alman Ordusu Sözcüsü Thomas Müllen yaptığı açıklamada, pilot, teknisyen ve yer personeli ile keşif uçuşlarında elde edilen görüntülerin değerlendirilmesinde görev yapacak uzmanların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik ekibin Hamburg'dan yola çıkarak, uçakla İncirliğe gittiğini söyledi.

Müllen, DEAŞ ile mücadelede Suriye'de istihbarat toplamak için 4 Tornado keşif uçağının da yarın Hava Üssü'ne doğru havalanacağını kaydetti.

Aralık ayında Alman askerlerinin yapacağı göreve hazırlamak için İncirlik'e gönderilen 2 Tornado uçağının muhtemelen gelecek hafta geri döneceğini ifade eden Müllen, Almanya'ya dönecek bu uçakların yerine keşif teknolojisiyle donatılmış 2 Tornado uçağının gönderileceğini kaydetti.

Keşif uçaklarının ocak ayı ortasında göreve başlayabileceği bildirildi.

Almanya Federal Meclisi, Alman hükümetinin talebiyle DAEŞ ile mücadelede uluslararası koalisyona destek vermek amacıyla 6 Tornado keşif uçağı, Fransız uçak gemisi Charles de Gaulle'ü korumak için 1 firkateyn ile 1 yakıt ikmal uçağından sorumlu bin 200 personelin, 1 yıl süreyle görev yapmasına izin veren askeri tezkereyi aralık ayında kabul etmişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya İncirlik'e asker gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN