Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da ısınma noktaları oluşturuldu

Giriş Tarihi: 4.1.2016 15:27
Kırım'da ısınma noktaları oluşturuldu

'da yeni yıl ile birlikte Ukrayna'dan alınan elektriğin kesilmesiyle, eksi 14'e düşen soğuğa karşı ısınma noktaları oluşturuldu

'da sıcaklıkların keskin azalması nedeniyle ısınma noktaları oluşturulduğu bildirildi.
Rusya Acil Durum Bakanlığı Kırım bölge Yönetimi basın hizmetinin bildirdiğine göre, yarımadada şu anda 61 mobil ve sabit ısınma noktaları hizmet vermektedir. Bunlardan 10 tanesi Simferopol şehrinde bulunmaktadır.

Bölgede bulunan basın görevlisi, "Şu ana kadar 52 kişi bu ısınma yerlerinde yardım aldı " açıklaması yaptı.
Pazar sabahı Kırım'da sıcaklığın eksi 14'e kadar düştüğünü bildiren Rus yetkililer insanların ısınma merkezlerinde acil tıbbı yardım dahil tüm gerekli yardımları alacağını bildirdi.

Kırım'ın bazı bölgelerinde elektrik kesintisinden dolayı ısıtma kazanları çalışmıyor. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tahminlerine göre, Kırım'da eksik hava sıcaklığının 5-7 Ocak tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.
Daha önce Ukrayna'nın yeni yılın başlaması ile Kırımın elektrik teminatı için yeni anlaşma sağlanamamasından dolayı yarımadaya elektrik akımını durdurduğu haber verilmişti.

Şu anda Kırım kendi kaynakları, Rusya topraklarındaki jeneratörler ve Kuban bölgesinden uzatılan elektrikten yararlanıyor. Bölge insanlarının kış döneminde elektriğin adaletsiz dağıtımından şikayetçi olduğu da bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırım'da ısınma noktaları oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN