Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, büyükelçiliği binalarına saldırıları kınadı

, 'ın İran'daki büyükelçilik ve konsolosluk binalarına yönelik saldırıları kınadı.

Giriş Tarihi: 5.1.2016 11:49
Fas, Suudi Arabistan büyükelçiliği binalarına saldırıları kınadı
'ın, Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de aralarında bulunduğu 47 kişinin idam edilmesinin ardından 'ın İran'daki büyükelçilik ve konsolosluk binalarına yapılan saldırıları kınadığı bildirildi.

Fas Dışişleri Bakanı Salahaddin Mizvar yaptığı yazılı açıklamada, Suudi Arabistan'ın İran'daki büyükelçilik ve konsolosluk binalarına yapılan saldırıları kınayarak, ülkesinin Suudi Arabistan ile dayanışma içinde olduğunu belirtti.

Saldırıların, diplomatik kurallara aykırı olduğunu ifade eden Mizvar, İran'a, diplomatik görevlileri himaye etme konusunda uluslararası yükümlülüklere bağlı kalma, bölgesel gerginliği tırmandırmaktan kaçınma ve sağduyulu davranma çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan yönetimi, cumartesi günü, aralarında Suudi Arabistan vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin idam cezasının infaz edildiğini duyurmuş, İran'ın idamlara tepki göstermesinin ardından Suudi Arabistan'ın Tahran Büyükelçiliği ve Meşhed kentindeki konsolosluk binası göstericilerce ateşe verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fas, Suudi Arabistan büyükelçiliği binalarına saldırıları kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN