Mark Zuckerberg, Demir Adam Olma Yolunda İlerliyor

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Demir Adam filmlerindeki her şeyi bilen Jarvis isimli robottan ilham alarak robot oluşturacak. Bu sayede Zuckerberg, Demir Adam olma yolunda ilerliyor.

Giriş Tarihi: 5.1.2016 10:09
Mark Zuckerberg, Demir Adam Olma Yolunda İlerliyor
Robot yapma planını açıklayan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Marvel Comics'in Mart 1963'te çıkardığı Demir Adam isimli süper kahraman oluyor. Hayatını kontrol etmesi için bir robot yaratacağını açıklamasının ardından Zuckerberg, Demir Adam olma yolunda ilerliyor.

"JARVIS İSİMLİ ROBOTTAN İLHAM ALDIM"


Zuckerberg, yapay zekayı bir sonraki aşamaya çıkarmaya yönelik planını açıkladı. Demir Adam filmlerindeki her şeyi bilen Jarvis isimli robottan ilham aldığını da itiraf ediyor. "2016'da evimi yönetecek ve işimde bana yardım edecek basit bir robot oluşturacağım. Demir Adam'daki Jarvis gibi olacak." dedi

EVİNDEKİ HER ŞEYİ KONTROL EDECEK


Zuckerberg mevcut teknolojiye bakarak projesini hayata geçirecek. Ardından evindeki her şeyi kontrol etmesi için robota sesini tanımayı öğretecek.

Evine gelen arkadaşlarını yüzünden tanıyıp kapıyı çaldığında onları içeri buyur edebilmeyi de öğretmeyi planlıyor.

İŞTE DE YARDIMCI OLACAK


Konunun iş tarafına gelince, "Daha iyi hizmetler sunabilmek için sanal gerçekliğe dair verileri görselleştirmeme ve etkinliklerimi daha etkili bir şekilde idare etmeme yardım edecek." dedi.

Kaynak: dailystar.co.uk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mark Zuckerberg, Demir Adam Olma Yolunda İlerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN