Trump'tan skandal tanıtım filmi

'nin sıradışı çıkışları ve müslüman düşmanlığıyla tanınan Başkan adayı , 1 Şubat’ta başlayacak ön seçim maratonu için hazırladığı ilk tanıtım videosunda yine Müslümanları hedef aldı.

Giriş Tarihi: 5.1.2016 15:21 Güncelleme Tarihi: 5.1.2016 17:16
Trump'tan skandal tanıtım filmi
'deki Kasım ayı başkanlık seçimleri öncesi Cumhuriyetçi Parti aday adayları arasında yarışı açık ara önde götüren , 1 Şubat'ta başlayacak ön seçim maratonu için hazırladığı ilk TV reklamında yine Müslümanları hedef aldı.

Kasım ayında Paris'te yaşanan IŞİD saldırılarının ardından ABD'deki tüm Müslümanların fişlenmesini ve Amerikan vatandaşı olmayan Müslümanların ABD'ye girişinin de geçici olarak engellenmesini öneren Trump, reklam filminde terör sorununa vurgu yapıyor ve Müslümanlar konusundaki tartışma yaratan ülkeye giriş yasağı fikrini tekrarlıyor.

Filmde ABD Başkanı Barack 'nın soruna olan yaklaşımını da eleştiren Trump, Obama'yı konuya doğru teşhis koymamakla suçluyor ve problemin adının "radikal İslamcı terör" olduğunu savunuyor.

MÜSLÜMAN DÜŞMANI DONALD TRUMP'LA FENA ALAY ETTİLER

SINIRA DUVAR ÖRÜP PARASINI MEKSİKA'YA ÖDETECEK!

Reklamda konuşan arka ses, ayrıca Trump'ın IŞİD'i yok edeceğini, IŞİD'in petrolünü alacağını ve yasadışı göçmenleri durdurmak için Meksika sınırına duvar öreceğini, duvarın parasını da Meksika'ya ödettireceğini söylüyor.

HAFTADA 2 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

Kampanyası sırasında şimdiye kadar ilk kez bir TV reklamı hazırlayan Trump, "Amerika'yı tekrar büyük yapacağız" sloganıyla bitirdiği reklam filmini, Ted Cruz'la başa baş götürdüğü Iowa'daki ön seçime kadar televizyonlarda döndüreceğini söyledi.

Dün web sitesinden yayınladığı filmin gösterimi için ise Trump'ın haftada en az 2 milyon dolarlık bütçe ayırdığı açıklandı.

Trump'tan skandal tanıtım filmi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'tan skandal tanıtım filmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN