'den yeni açıklama

Giriş Tarihi: 6.1.2016 14:11
Kuzey Kore'den yeni açıklama

Hidrojen bombası denemesinde bulunarak tüm dikkatleri üzerine çeken ; "Ülkenin 5 bin yıllık tarihinde dünyayı sarsan bir zaferdi"

yönetimi, hidrojen bombası testinin tam başarıyla gerçekleştirildiğini belirterek ülkenin 5 bin yıllık tarihinde dünyayı sarsan bu son zaferinin halk tarafından sevinçle kutlandığını açıkladı.

EKOLOJİK ÇEVREYE ZARAR VERMEDİ

Devlet televizyondan okunan açıklamada, bu testin tamamen yerli bilgi, güç ve teknoloji ile başarıldığı vurgulandı. Bombanın ekolojik çevreye ise hiçbir zarar vermediği savunuldu. En güçlü caydırıcı etkiye sahip olan bu testin, ABD önderliğindeki nükleer tehditlere karşı meşru müdafaa ve Kore yarımadası ile bölgenin istikrarı için gerçekleştirildiği vurgulandı. ABD'nin ayrıca Kuzey Kore'ye karşı uyguladığı tecrit ve ekonomik baskı politikalarına dikkat çekildi.

DÜNYADAN TEPKİ YAĞDI-TIKLAYIN


"KURT ÇETESİNE KARŞI..."

Açıklamada, yarımadada kalıcı barış ve istikrarın onur kırıcı talepler ya da taviz verilen müzakerelerle gerçekleştirilmeyeceği ve devletlerin geleceğini ancak güçleriyle savunabileceği ifade edildi. "Kurt çetesine karşı av tüfeğini yere bırakmak kadar aptalca bir şey olamaz." denildi. Fakat Kuzey Kore'nin sorumlu bir nükleer devlet olarak egemenliğine tecavüz edilmedikçe nükleer silahları kullanmayacağı vurgulandı.

KUZEY KORE: HİDROJEN BOMBASINI BAŞARIYLA TEST ETTİK


DEPREM ETKİSİ YARATTI
Avrupa - Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) ve Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), yerel saatle sabah 10.30'da, 41.3 kuzey enlemi ve 129.1 güney boylamının kesiştiği noktada, yerin 10 kilometre derinliğinde 5,1 büyüklüğünde bir deprem tespit etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore'den yeni açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN