Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Rusya, 'ten çok muhalifleri vuruyor'

öncülüğündeki koalisyonun 'e karşı yürüttüğü Sözcüsü Albay , Rus hava saldırılarının terör örgütü DAEŞ'ten çok Beşşar Esad yönetimine karşı savaşan muhalifleri hedef almaya devam ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.1.2016 20:58
'Rusya, DAEŞ'ten çok muhalifleri vuruyor'

Warren, Bağdat'tan telekonferans yoluyla Pentagon'daki gazeteciler için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Rusya'nın Suriye'de yaptığı hava saldırıları hakkındaki bir soru üzerine Warren, "Ruslar yoğunluklu olarak Esad güçlerini desteklemek için hava saldırısı yapıyorlar" dedi.

Rusya'nın Suriye'nin batısında hava saldırıları yapmayı sürdürdüğünü belirten Warren, Rusların hava saldırılarının terör örgütü 'ten çok Beşşar Esad yönetimine karşı savaşan muhalifleri hedef aldığını dile getirdi. Çok nadir olmakla birlikte Rusya'nın DAEŞ'i de hedef aldığını belirten Warren, "Geçtiğimiz haftalarda Rakka'ya birkaç bomba atmışlardı" dedi.

Warren, Rus hava saldırılarının farklı bölgelere doğru kayıp kaymadığı yönündeki soruya ise "Bizi kaygılandıracak bir hareketlenme yok" yanıtını verdi.

Warren, ayrıca bir gazetecinin, "Bazı haberlere göre Türkiye'nin itirazlarına rağmen Kürt ve Suriye Demokratik Güçleri Fırat Nehri'ni geçti" sözleri üzerine, Suriyeli Demokratik Güçlerin Teşrin Barajı civarını kontrol ettiğini belirtti. Warren, "Suriyeli Demokratik Güçler, Teşrin Barajı'nı kontrol altına aldı ve barajın batı tarafında düşmanın top atışlarını uzak tutacak bir güvenlik kordonu oluşturdu, hepsi bu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rusya, DAEŞ'ten çok muhalifleri vuruyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN