Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: "'in petrol gelirleri yüzde 30 düştü"

öncülüğündeki koalisyon güçlerinin 'e yönelik hava operasyonları terör örgütünün petrol gelirlerine de ağır darbe vurdu. Operasyon sözcüsü Steven Warren IŞİD'in petrol gelirlerinin yüzde 30 oranında azaldığını söyledi. Petrol satışı örgütün en önemli gelir kaynağı.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 11:00
ABD: IŞİD'in petrol gelirleri yüzde 30 düştü
öncülüğündeki koalisyon güçleri 'e yönelik hava saldırıları ve 'Deprem Dalgası 2' adını verdikleri operasyonlar sonucunda terör örgütünün petrolden elde ettiği gelirin yüzde 30 oranında azaltıldığını açıkladı.

ABD Doğal Kararlılık Operasyonu sözcüsü Steven Warren "Hava saldırıları IŞİD'in petrol gelirlerini yüzde 30 oranında azalttı" dedi. Warren, IŞİD'in Ekim ayından önce ayda 47 milyon dolar petrol geliri elde ettiğini söyledi.

Operasyonun örgütün petrol ticareti altyapısını hedef aldığını kaydeden Warren, hava operasyonundan önce IŞİD'in günde 45 bin varil petrol üretirken bu rakamın, 34 bine indiğini açıkladı.

IŞİD, Suriye-Libya ve Irak arasında petrol satışında geniş bir alanı kontrol ediyor. IŞİD'in gelir sağladığı kaynakların başında petrol satışı, insan ticareti ve kaçakçılık geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: "IŞİD'in petrol gelirleri yüzde 30 düştü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN