Kadınların yerinde gözü var!

Japon bilim insanlarının geliştirdiği "full fonksiyonlu robot", yemeğin yanı sıra sandviç ve pasta yapabiliyor. Bakımlı ve şık kadınsı robot, nazik sözlerle sahibini mutlu ediyor

Giriş Tarihi: 8.1.2016
Kadınların yerinde gözü var!
Gelecek hakkında öngörüler yapan ünlü Fütürolog Dr. Ian Pearson, robotlar ve insanlar arasındaki ilişkilerin 2050'de daha yakın olacağını iddia etmişti.

ERKEKLERE YÖNELİK

Pearson robotların giderek daha fazla insanlara benzeyeceğini ve insanların robotlarla cinsel ilişkiye girebileceğini öne sürmüştü. Portekiz'in Madaira Adaları'nda ilki 2014'te gerçekleştirilen "Aşk ve Seks ve Robotlar" isimli kongrenin kurucusu Dabid Levy de kısa süre içinde bu öngörünün gerçekleşeceğine inananlardan. Şimdi de Pearson ve Levy'nin öngörülerini kanıtlayan bir iddiada bulunuldu. Japon bilim insanlarının mutfakta servis ve yemek yapabilen ve ayrıca erkeklerle cinsel ilişkiye girebilen bir kadın robot geliştirdiği iddia edildi. "Full fonksiyonel" olarak lanse edilen ve farklı kadın tiplerinde üretilen robot, küçük sandviçler ve minik pastalar yapabiliyor.

BİR MİLYON LİRA
Bir hayli bakımlı ve şık bir görünüme sahip robot, nazik sözler söyleyerek sahibini mutlu ediyor. Kadınların yerini alacağı iddiasıyla pazarlanan ve yalnız yaşayan erkeklere yönelik tasarlanan robotun, bu yıl 1 Ocak'tan itibaren 345 bin dolardan (1 milyon 40 bin TL) satışa sunulduğu da öne sürüldü. Ancak marka ismi açıklanmayan robotun geliştiricisi hakkında bilgi verilmedi.

EN GÜZEL, EN AKILLI...

Geçen yıl 31 Aralık'ta gün yüzüne çıkan Erica isimli robot medyada büyük yankı uyandırdı. Yine Japon bilim insanları tarafından geliştirilen Erica insana hayli fazla benziyor ve güzelliğiyle dikkat çekiyor. Erica insanlarla iletişim kuruyor. Tiyatro ve animasyon filmlerine bayılıyor. 23 yaşındaki bir genç kız görünümde olan Erica'nın hayalindeki erkek ise kendisiyle kolaylıkla sohbet edebilecek biri. Sorulan sorulara yanıt verebilen Erica'nın yanıtlarının hiçbiri tekdüze değil.

'ÇOK KABA BİR SORU'
Yakışıksız bir soruyu "kaba" olarak nitelendirilebilen Erica, "Bu gerçekten kaba bir soru... Buna yanıt vermesem iyi olur" diyebiliyor. Erica'nın en önemli başarılarından biri kendini utandıran sorular karşısında konuyu daha arkadaşça bir sohbete çekmeyi başarabilmesi. Herkesi hayranlık içinde bırakan Erica, ayrıca başını çevirerek ve gözlerini oynatayarak muhatabının hareketlerini tıpkı bir insan gibi izliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınların yerinde gözü var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN