Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Avrupa'nın 11 Eylül'ü 2016'da yaşanacak'

Paris'te 130 kişinin öldüğü eylemler için 'prova' benzetmesini yapan bir güvenlik yetkilisi Avrupa başkentlerinin bu yıl çok daha büyük bir terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 10.1.2016
'Avrupa'nın 11 Eylül'ü 2016'da yaşanacak'
Avrupalı güvenlik yetkilileri, 13 Kasım gecesi Paris'te 130 kişinin ölümüyle sonuçlanan eylemler için "Bu daha başlangıçtı" diyerek, 2016'da terör olaylarının artarak devam edeceğini söyledi. Fransa merkezli AFP haber ajansına konuşan bir yetkili "2015 hiçbir şeydi. Avrupa'nın 11 Eylül'üne doğru ilerliyoruz. Teröristler, Avrupa'nın farklı ülkelerinde eş zamanlı saldırılar düzenlemeyi planlıyor" dedi. İsmini açıklamayan güvenlik yetkilisi "Teröristler, yeterli miktarda sahte belgeye, silaha ve bilgiye sahip. Onları durdurmaya çalışıyoruz. Ancak o kadar büyük bir yoğunlukla karşı karşıyayız ki bunların bir kısmını elimizden kaçırmış olabiliriz" dedi. Uzmanlara göre DAEŞ terör örgütü, Suriye ve Irak'tan kaçan mültecilerin arasına militan sızdırarak eylemlerini gerçekleştirecek. Paris saldırganlarının üzerinden de sahte Suriye pasaportlarının çıkması bu endişeleri doğrulamıştı.

DAEŞ'TEN İNGİLTERE'YE TEHDİT

YÖNTEMLER DEĞİŞİYOR

AFP'ye konuşan yetkili, teröristlerin yeni yöntemler edinerek etkili eylemler düzenlediğini de söyledi. "Paris'te, Bataclan konser alanında 90 kişiyi 20 dakika içinde öldürdüler. Rehineleri sadece polisin hızını kesmek için kullanıyorlar. Polis müdahalesi başladığında terör eylemi amacına çoktan ulaşmıştı" diyen yetkili "Müdahale yöntemlerini değiştirmezsek, daha çok can kaybıyla karşı karşıya kalacağız" şeklinde konuştu. "Avrupa başkentleri, bilhassa Londra, eş zamanlı saldırılar ihtimali üzerinde duruyor" uyarısında bulunan yetkili "Belki de 2015'in sadece bir prova yılı olduğunu söyleyeceğiz" dedi.

CİNSEL KİMLİKLERİNİ SAKLAMAK İÇİN DAEŞ'E KATILIYORLAR
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, terör örgütü DAEŞ'in şimdiye kadar eşcinsel oldukları gerekçesiyle 25 kişiyi öldürdüğünü açıkladı. İnfazların 6'sının taşlanarak, 3'ünün silahla vurularak, 16'sının da yüksek binalardan atılarak gerçekleştiği kaydedildi. ABD merkezli Daily Beast haber sitesi ise bölgedeki eşcinsellerin DAEŞ saflarına katılarak kimliklerini gizlediğini iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Avrupa'nın 11 Eylül'ü 2016'da yaşanacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN