Türkiye'nin en iyi haber sitesi

83 çocuğa cinsel tacizden yargılanıyor!

İsveç'te, 22 yaşındaki genç 83 çocuğa internet üzerinden cinsel taciz ve istismarda bulunmaktan yargılanıyor. Dava, ülke tarihinin en büyük cinsel taciz davası olarak görülüyor.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 13:57
83 çocuğa cinsel tacizden yargılanıyor!
İsveç'te 83 çocuğa internet üzerinden cinsel taciz ve istismarda bulunmak suçlaması ile 22 yaşındaki İsveçli hakkında açılan dava bugün başladı. Stockholm'ün Attunda yerel mahkemesinde başlayan, İsveç Adalet tarihinin en büyük cinsel taciz davası olarak nitelenen davanın duruşmaları sırasında, ülkenin her tarafına dağılan diğer 14 yerel mahkeme ile video bağlantıları kurularak taciz kurbanlarının ifadeleri alınacak.

KURBANLARINI INSTAGRAM'DAN BULUYORMUŞ

Savcılık iddianamesinde 22 yaşındaki sanığın cinsel taciz, cinsel istismar, tecavüz ve bu suçlara teşebbüs suçlarından yargılanması talep ediliyor. Sanığın kurbanı çocukları internet uygulaması Instagram üzerinden bulduğu ve başka bir internet uygulaması üzerinden sohbet ederek çocukları çeşitli cinsel davranışlara teşvik ettiği ya da zorladığı iddia edildi.

SAVCI TECAVÜZ SUÇUNUN KABUL EDİLMESİNİ İSTİYOR

Dava savcısı mahkemeden sanığa yüklenen suçlardan bir tanesinin tecavüz suçu olarak kabul edilip bu suça göre de cezalandırılmasını istedi. Sözü edilen olayda sanık 5 yaşındaki bir çocuğu 11 yaşındaki bir başka çocuğa cinsel uygulamalar yaptırmakla suçlanıyor. Bu olayın tecavüz suçu olarak kabul edilmesini mahkemeden talep eden dava savcısı Tomas Mattsson bu olayda suçlamayı bir adım daha ileri taşımak istediğini söyledi. Sanığın üzerine atılan suçu "uzaktan" işlemiş olduğu göz önüne alındığında mahkemenin tecavüz suçlamasına katılıp katılmayacağı adli çevrelerde merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
83 çocuğa cinsel tacizden yargılanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN