Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çirkin çıkmışım beni bu fotoğrafla arayın!

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Çirkin çıkmışım beni bu fotoğrafla arayın!

ABD'de 45 yaşındaki kanun kaçağı, polis tarafından yayımlanan sabıka fotoğrafını beğenmedi. Çektiği "Selfie"yi polise gönderen zanlı, yakayı ele verdi

ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Lima kentinde, yakıp yıkma ve kundakçılık suçlarından aranan Donald Pugh (45), sosyal medyanın yardımıyla kendini ele verince yakalandı. Polis, izini kaybettiği Pugh'u bulmak için 6 Ocak'ta teşkilatın sosyal medya hesabından verdiği "Aranıyor" ilanında kanun kaçağına ait bir sabıka fotoğrafı yükledi. Facebook'ta kendisiyle alakalı fotoğrafı gören Pugh, fotoğrafını beğenmediği için arabasında çektiği "selfie" fotoğrafını Lima Polis Teşkilatı'nın sayfasına gönderdi. Kanun kaçağı, fotoğrafının üzerine "O fotoğraf çok berbat. İşte daha iyisi" mesajını yazarak polisle dalga geçti. Fakat bu fotoğrafla polisin kendisini daha rahat tanımlamasına yardımcı olduğunun farkında değildi.

AL SANA SELFIE...

Pugh fotoğrafı paylaşmasından günler sonra dün Escambia kentinde yakalandı. Kanun kaçağının bulunmasının ardından polis yetkilileri, Pugh'un kendilerine gönderdiği "selfie" fotoğrafını paylaştı ve "Belki bu 'selfie' bizim seni daha iyi tespit etmemize yardımcı olmuştur" diyerek uzun süredir aradıkları kaçağa iyi bir cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çirkin çıkmışım beni bu fotoğrafla arayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN