Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus şirketleri, Türk mallarını istiyor

Giriş Tarihi: 14.1.2016 13:26 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 13:32
Rus şirketleri, Türk mallarını istiyor

Birçok büyük Rus şirketi, ülkenin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarından muaf kalmak için bir bir başvuru yapıyor.

Rusya Ekonomi ve Gelişim Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, Sberbank ve birkaç büyük şirketin Türkiye'ye uygulanan yaptırımlardan muaf tutulanlar listesine dahil edilme talebiyle Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı'na başvurduklarını bildirdi.

PUTİN'İN YAKIN DOSTUNDAN TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ AÇIKLAMASI

PUTİN'İN KAOS PLANI DEŞİFRE OLDU
2016 Gaydar Forumu'nda konuyla ilgili açıklamalar yapan Lihaçev, "Sberbank başta olmak üzere Rusya'nın yaptırımlarının etkisinden çıkmak için birçok Rus şirket başvuruyor" dedi. Lihaçev, bunun ürünler, hizmetler ve iş gücü kategorilerini kapsadığını belirtti.

Lihaçev daha önce İtar Tass haber ajansına yaptığı açıklamalarda, Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı'nın yaptırımların etkilemeyeceği yeni kontratların listesini hükümete sunacağını ifade etti. Bunu Rusya Devlet Başkanı'nın kararnamesi ön görüyor.

Öte yandan Güvenlik konuları ve telafi edilemeyecek hizmetlerle ilgili konuları, bütçe yükümlülükleri ve uluslararası yükümlülüklerin yerine getirilmesiyle ilgili konularda istisnalar yapılacağı da belirtildi. Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı, Rus bölgelerinin taleplerini de dikkate alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus şirketleri, Türk mallarını istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN