ABD: Baltık ülkelerine asker gönderin!

ABD, NATO’daki müttefiklerimizin de Baltık ülkelerine asker konuşlandırmasını destekliyor. ABD askerlerinin gücüne güç katmış olurlar

Giriş Tarihi: 15.1.2016 15:44
ABD: Baltık ülkelerine asker gönderin!
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, diğer NATO ülkelerini de Litvanya, Letonya ve Estonya'ya asker konuşlandırmaya çağırdı.

Litvanya'nın Trakai bölgesinde geleneksel "Kar Toplantısı"na katılan Nuland, gazetecilere açıklamada bulundu.

ABD'nin Baltık ülkelerine ağır silah ve asker gönderilmesinin ardından bölgede güvenliğinin arttığını belirten Nuland, "ABD, NATO'daki müttefiklerimizin de Baltık ülkelerine asker konuşlandırmasını destekliyor. Bölgede bulunan ABD askerlerinin gücüne güç katmış olurlar" dedi.
Nuland, bir gazetecinin "Rusya Suriye krizinin çözümünde ortak mı, sorunun kaynağı mı?" şeklindeki sorusuna da "Rusya, Suriye'de kendi bakış açısına sahip. Büyük ölçüde Esed rejimini korumak adına farklı hedefler seçtikleri için endişelerimizi dile getirdik" yanıtını verdi.
Suriye'deki savaşı durdurmak için ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'un diyalog halinde olduklarını ifade eden Nuland, "Bu sadece Suriye için değil, tüm bölgeye ve Avrupa'ya sığınmacı akışını durdurmak için de çok önemli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD: Baltık ülkelerine asker gönderin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN